Dėl taršos skandalo iš pareigų traukiasi „Kėdainių vandenų“ vadovas
„Kė­dai­nių van­de­nų“ va­ly­mo įren­gi­niams ne­pa­jė­giant  tin­ka­mai iš­va­ly­ti į Ne­vė­žį pa­ten­kan­čių nuo­te­kų bei val­dy­ti su­si­da­riu­sios si­tua­ci­jos, trau­kia­si įmo­nės va­do­vas. 

Nelaukdamas, kol bus atleistas, Kęstutis Vaitkevičius pats pasiprašė atleidžiamas – kita savaitė darbe jam paskutinė, sekmadienį pranešė TV3 „Žinios“.

Dėl Nevėžio upės taršos Kėdainių rajono savivaldybė neseniai paskelbė savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, nors grėsmingi pranešimai apie problemą pasirodė dar rugpjūtį.

BNS šią savaitę rašė, kad Seime vykusiame pasitarime dėl situacijos Kėdainiuose aplinkos ministras Kęstutis Navickas priekaištavo, jog įmonė greičiau turėjo informuoti savivaldybę, kad situacija nebevaldoma.

Kėdainių savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis sakė, kad situacija Kėdainiuose jau valdoma. Jis taip pat pranešė, kad yra parengtas Kėdainių vandenvalos ūkio rekonstrukcijos projektas, bet pabrėžė, kad savivaldybė neturi pakankamai pinigų.

K. Navickas sako, kad ministerija jau yra rezervavusi Europos Sąjungos (ES) lėšų Kėdainių valymo įrenginių rekonstrukcijai, tačiau savivaldybė, anot jo, „neturi nei noro, nei galimybių, nes jos skolinimosi limitai išsekę, juos dar kartą rekonstruoti“.

Kėdainių valymo įrenginiai anksčiau buvo rekonstruoti, naudojant ES paramos lėšas.

Kauno apygardos prokuratūra dėl gamtos išteklių naudojimo taisyklių pažeidimo yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.