Buvusios „Olialia pupytės“ dingimo byla: 5 dalykai, kuriuos žinome
Šiau­lių apy­lin­kės teis­mas pir­ma­die­nį sa­vai­tei lei­do su­im­ti įta­ria­mą bri­tą su­tuok­ti­nės din­gi­mo by­lo­je, BNS pra­ne­šė teis­mo at­sto­vė Ni­jo­lė Da­mu­lė. Teis­me bu­vo spren­džia­ma dėl kar­do­mo­sios prie­mo­nės tai­ky­mo be ži­nios din­gu­sios šiau­lie­tės, bu­vu­sios „O­lia­lia pu­py­tės“ Sand­ros Gra­fi­ni­nos vy­rui Ni­ge­lui Wes­tui. Pro­ku­ra­tū­ra pra­šė jį su­im­ti dviem mė­ne­siams.

1. Įtariamasis sulaikytas šeštadienj

Britas buvo sulaikytas šeštadienį. Šiaulių apskrities vyriausiojo vyriausiojo policijos komisariato atstovas Artūras Šliavas BNS sakė, kad užsienietis iki šiol buvo laikomas areštinėje, dėl kardomosios priemonės dabar spręs teismas.

2. Nuo liepos 1 d. negali susisiekti

Portalas lrytas.lt skelbė, kad Šaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai liepos 19 paskelbė be žinios dingusios 28 metų S. Grafininos paiešką.

„Moteris ieškoma kaip dingusi be žinios, paskelbta tarptautinė paieška, tiriama ir nužudymo versija, perkvalifikuotas į nužudymą“, – BNS sakė A. Šliavas.

Į policiją kreipėsi minėtos moters sesuo ir pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 dienos negali susisiekti su Didžiojoje Britanijoje gyvenančia seserimi S. Grafinina. Tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje pradėta dingusiosios paieška.

3. Atsekė, kad sugrįžo į Lietuvą

Nustatyta, kad S. Grafinina liepos 1 dieną grįžo į Lietuvą. Tai užfiksuota tikrinant į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos atskridusio orlaivio keleivius.

4. Šešių mėnesių dukra – globos įstaigoje

Toliau istorija tapo dar mįslingesnė po to, kai paaiškėjo, kad mažametė moters dukra dėl nepriežiūros atsidūrė globos įstaigoje.

Birželio 28-ąją iš nesaugios aplinkos buvo paimta tuomet šešių mėnesių mergaitė. S. Grafininos sutuoktinis N. Westas, neoficialiais duomenimis, buvo neblaivus, bute buvo ir dar keli asmenys. Paimta mergaitė buvo išvežta ir apgyvendinta Šiaulių kūdikių globos namuose.

5. Keisti santykiai

S.Grafinina anksčiau prisistatydavo kaip brito žmona Sandra West-Macaulay, tačiau pora susituokė Las Vegase ir jų santuoka nėra galiojanti Lietuvoje, o N.Westas nėra pripažinęs tėvystės. Be to, N.Westas viešai kaltino S.Grafininą, kad ji esą užsiima prostitucija, teikia eskorto paslaugas užsienyje.