Atnaujins autobusų parką
Vil­niaus mies­tas in­ves­tuos dar 38,5 mln. eu­rų į vie­šo­jo trans­por­to at­nau­ji­ni­mą – už šiuos pi­ni­gus bus įsi­gy­ti dar 135 nau­ji au­to­bu­sai, pra­ne­šė sa­vi­val­dy­bė. Pla­nuo­ja­ma, kad iki 2020 me­tų sos­ti­nės au­to­bu­sų par­kas pa­si­pil­dys 5-iais elek­tra va­ro­mais, 70 tria­šių hib­ri­di­nių, 50 dvia­šių, gam­ti­nė­mis du­jo­mis va­ro­mų ir 10 ma­žos tal­pos dy­ze­li­nių au­to­bu­sų.

„Kitas mūsų svarbus žingsnis – po truputį pereiti prie hibridinių ir elektrinių transporto priemonių, ką ir padarysime artimiausiu metu“, – pranešime spaudai cituojamas Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybės teigimu, atnaujinus autobusų parką, seniausi autobusai mieste bus penkerių metų.

Nuo 2017 metų nemaža dalis autobusų parko Vilniuje jau atnaujinta. Privatūs vežėjai – bendrovė „Transrevis“ ir Latvijos „Rigas mikroautobusu satiksme“ – į gatves išleido 100 naujų autobusų, o „Vilniaus viešasis transportas“ ikišių metų pabaigos įsigis dar 150 naujų autobusų ir 41 troleibusą.

Pernai skelbtą 150 autobusų konkursą laimėjo Lenkijos bendrovė „Solaris Bus & Coach“, o 40,5 mln. eurų vertės sandorį finansavo „Luminor“ bankas. Už 41 „Solaris“ troleibusą bus sumokėta 15,8 mln. eurų.

Sostinėje šiuo metu kursuoja apie 345 autobusai ir 250 troleibusų, o kasdien jais pervežama daugiau kaip 200 tūkst. keleivių.