Atkastos Mėmelburgo tilto liekanos
Klai­pė­do­je – ar­cheo­lo­gi­nė in­tri­ga: Mė­mel­bur­go pi­lia­vie­tė­je ka­sant tran­šė­ją pir­mą kar­tą is­to­ri­jo­je už­čiuop­ti į pi­lį ve­du­sio til­to frag­men­tai.

Medinis tiltas buvo įrengtas viduramžiais ir driekėsi per pilies griovį (fosą) nuo marių pusės į rytus. Čia ir buvo įėjimas į citadelę.

Vykdant tiesiamos Priešpilio gatvės žemės darbus, kasant griovį nuotekų tinklams, darbininkai iš pradžių atkasė eilę stambių akmenų.

Deniso Nikitenkos nuotr.

Kadangi teritorija – paveldosauginė, šie darbai yra prižiūrimi archeologų, kurie netruko išsiaiškinti, jog aptikti rieduliai iš vidinės fosos sienos. Toje pačioje vietoje rasti ir sutrūnijusios medienos fragmentai. Jie sutampa su senuosiuose žemėlapiuose pažymėta tilto vieta ir yra ant savotiško paaukštėjimo.

Viktorijos Ziabrevos nuotr.

„Pasikonsultavus su kolegomis darome išvadą, kad aptikti buvusio vienintelio sausumos patekimo į Klaipėdos pilį – tilto – likučiai. Tranšėjos tiesimo darbai sustabdyti, atliekami žvalgomieji archeologiniai tyrimai. Toje vietoje jie prieš tai nebuvo vykdomi, todėl visa medžiaga – nauja. Radome ir žmogaus, greičiausiai – moters apatinį žandikaulį, kaukolės dalį, senovinių koklių“, – portalui lzinios.lt pasakojo archeologė Viktorija Ziabreva.

Spėjama, kad aptiktas vėlyvojo XIII a. vid. statytos Mėmelburgo pilies laikotarpio tiltas, menantis XVI-XVIII a.