Alytuje – nauja socialinė iniciatyva
Aly­tu­je ša­lia šiuo me­tu po­pu­lia­ru­mą vis la­biau įgau­nan­čių nuo­lai­dų kor­te­lių dau­gia­vai­kėms šei­moms „A­ly­tus – vie­na šei­ma“ bei sen­jo­rams „A­ly­taus sen­jo­ras“, at­si­ras at­ski­ra nuo­lai­dų kor­te­lė ir Aly­taus jau­ni­mui, ku­ri bus skir­ta mies­to moks­lei­viams bei stu­den­tams. 

„Alytaus miesto savivaldybė – draugiška jaunimui, tad stengiamės atsižvelgti į čia gyvenančių jaunų žmonių poreikius. Ši iniciatyva neabejotinai paskatins jaunimą aktyviau naudotis mieste teikiamomis paslaugomis ar pramogomis. Būtų puiku, jei nuolaidos būtų taikomos ne tik moksleiviams ir studentams, bet ir jaunimui iki 29 metų, kad jaunieji alytiškiai galėtų kavinėse ar baruose pigiau papietauti, išgerti kavos“, – aiškino Alytaus miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Dalia Kavolynienė.

Pasak jos, pasiūlymą inicijuoti, jog už teikiamas paslaugas ar prekes būtų suteikiamos nuolaidos, Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdžio metu išreiškė jame dalyvavę Alytaus kolegijos studentai. Todėl per socialinius tinklus Alytaus miesto verslininkai buvo pakviesti prisijungti prie iniciatyvos – suteikti įvairių prekių ir paslaugų nuolaidą Alytaus miesto jaunimui.

Pirmasis į šį kvietimą atsiliepė „Fenix“ baro savininkas Oganes Arakėlian. Jis pasiūlė mokiniams ir studentams taikyti visų koncertų, stalo futbolo, nealkoholinių gėrimų nuolaidas. Į kvietimą taip pat atsiliepė mažoji bendrija „Sūrinė“, alytiškiams geriau žinoma kaip Vilkyškių pieninės parduotuvė. Ji moksleiviams ir studentams taikys 10 proc. nuolaidą jų pamėgtiems pieno ir ledų kokteiliams.

Artimiausiu metu specialią užsienio kalbų kursų nuolaidą Alytaus miesto mokiniams planuoja pasiūlyti „American English School“. Prie šios iniciatyvos ketina prisijungti UAB „Geodėja“, pasidalindama savo patirtimi – jaunimo motyvacija gimtajame mieste kurti verslą.

Lietuvoje daugiau savivaldybių, kurios planuotų savo jaunimui išdavinėti nuolaidų korteles, kol kas daugiau nėra. Tiesa, šalies jaunimas nėra visiškai paliktas nuošalyje – kiekvienas jaunas žmogus nuo 6 iki 29 metų gali gauti Europos jaunimo kortelę. Tai nuolaidų programa jaunimui, veikianti Lietuvoje ir dar 35 Europos valstybėse.

Europos jaunimo kortelėmis Lietuvoje šiuo metu naudojasi apie 50 tūkst. jaunų žmonių. Nuolaidų programos partneriai teikia nuolaidas ir specialius pasiūlymus jaunimo kelionėms, pramogoms, laisvalaikiui, mokymuisi ir kasdieninei veiklai, kuriuos galima gauti su Europos jaunimo kortele. Su šia kortele Europos valstybėse gali naudotis beveik 60 tūkst. nuolaidų įvairioms prekėms ir paslaugoms. Vien Lietuvoje galima gauti daugiau kaip 600 nuolaidų.