Alytaus vicemerai – nauji, bet tie patys
Prieš mė­ne­sį iš vi­ce­me­rų par­ei­gų dėl kom­pe­ten­ci­jos sto­kos at­sta­ty­di­nu­si Va­lę Gi­bie­nę ir Taut­vy­dą Ta­mu­le­vi­čių, Aly­taus mies­to ta­ry­ba va­kar juos grą­ži­no į ei­tas par­ei­gas.

Į vicemerus V. Gibienę bei T. Tamulevičių ir šįkart pasiūlė Alytaus meras Vytautas Grigaravičius. Abu jie postus atgavo sulaukę į naują valdančiąją daugumą susibūrusių visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ ir dviejų Liberalų sąjūdžio (LS) atstovų paramos. Trečias liberalas Saulius Janulevičius miesto tarybos posėdžio pradžioje paskelbė paliekantis LS frakciją.

Tautvydas Tamulevičius ir Valė Gibienė vakar atgavo Alytaus vicemerų postus.

Intrigos nebuvo

Liepos pabaigoje vykusiame Alytaus miesto tarybos posėdyje nepasitikėjimas nuo 2015 metų dirbusiais mero pavaduotojais buvo pareikštas dėl to, kad tarybos nariai pasigedo konkrečių veiksmų ir rezultatų vicemerų kuruojamose veiklos srityse. Esą miesto švietimo įstaigų darbą destabilizavo vicemerės V. Gibienės veikla organizuojant jų pertvarką. Ji kaltinta, kad pertvarka vykdoma chaotiškai, neturint aiškių tikslų ir keliant mokyklų bendruomenių nepasitenkinimą.

T. Tamulevičiui tarybos nariai reiškė priekaištų dėl to, kad itin neprofesionaliai buvo pasirengta miesto viešojo transporto konkursui. Vicemerui taip pat priekaištauta, kad jis nesugebėjo parodyti gebėjimų kuruoti patikėtas sritis, nepateisino lūkesčių, daug energijos skyrė abejotinos naudos projektams kurti.

Už T. Tamulevičiaus atleidimą iš vicemero pareigų tuomet balsavo 15 iš 25 užsiregistravusių tarybos narių, už V. Gibienės – 14 tarybos narių. Vakar už tai, kad V. Gibienė bei T. Tamulevičius vėl eitų vicemerų pareigas, balsavo po 14 tarybos narių. Iš viso Alytaus miesto taryboje dirba 27 politikai.

Pasitiki buvusiais

Pristatydamas savo sprendimą į mero pavaduotojus siūlyti prieš mėnesį dėl nekompetencijos atstatydintus kolegas, Alytaus meras V. Grigaravičius aiškino, jog iki liepos mėnesio tarybos posėdžio jos darbas vyko sklandžiai, buvo įgyvendinami numatyti projektai, tačiau netikėtai atleidus vicemerus, veikla sutriko, ir taip esą buvo padaryta žala miesto įvaizdžiui. Neva dėl vicemerų atstatydinimo dvi užsienio kapitalo įmonės pareiškė pasitraukiančios iš Alytaus, todėl nebuvo sukurta apie 50 naujų darbo vietų. Tiesa, kokios tai įmonės, miesto vadovas neatskleidė net klausiamas tarybos narių.

„Tikiuosi, kad investuotojai sugrįš. Pasitikiu kandidatais, todėl raginu jais pasitikėti ir tarybos narius. Noriu, kad tarybos nariai elgtųsi taip, kaip galvoja, ir nepasiduotų niekieno spaudimui“, – kalbėjo V. Grigaravičius. Jis pareiškė, kad savivaldybė – ne smėlio dėžė ir ne vieta žaisti politinius žaidimus.

Meras taip pat aiškino, kad dėl V. Gibienės ir T. Tamulevičiaus sugrąžinimo į vicemerų pareigas į savivaldybę kreipėsi daug alytiškių, pateikusių peticiją su daugiau kaip 1 tūkst. parašų.

Reikalavimų tarybos nariams grąžinti V. Gibienę ir T. Tamulevičių į eitas pareigas netrūko ir posėdžių salėje. Leidimą kalbėti gavusi alytiškė Alma Šėperienė vicemerus liepą atstatydinusius miesto politikus išvadino pučistais.

Žėrė priekaištus

V. Grigaravičiaus frazes apie smėlio dėžę pasigavęs tarybos narys Sigitas Leonavičius tikino, kad būtent situacija Alytaus valdžioje jam primena vaikų žaidimus smėlio dėžėje. „Ar vaikai ne per ilgai joje užsižaidė?“ – retoriškai klausė jis. Jis pažymėjo, kad net tuomet, kai tarybos dauguma iš vicemerų pareigų liepą atstatydino V. Gibienę ir T. Tamulevičių, visą rugpjūtį ant vicemerų kabinetų durų puikavosi lentelės su jų pavardėmis.

„Mero kalbos apie neva nusigręžusius investuotojus ir dėl to kaltus tarybos narius, atstatydinusius vicemerus, yra fantasmagorija“, – per posėdį aiškino Alytaus miesto tarybos narys Tomas Pačėsas. Pasak jo, per tuos metus, kai prie Dzūkijos sostinės vairo stojo V. Grigaravičius, iš miesto pasitraukė ne viena įmonė, panaikinusi apie 200 darbo vietų.

Alytaus tarybos nariai naujai renkamiems seniesiems vicemerams negailėjo pastabų dėl stringančios miesto švietimo įstaigų tinklo pertvarkos, nesprendžiamų Alytaus pramonės parko plėtros problemų, užmojų geležinkeliu sujungti Alytų su Vilniumi.

Pretenduojantis grįžti į vicemero postą T. Tamulevičius aiškino, kad naujojo geležinkelio likimas priklausys ir nuo Alytaus aerodromo plėtros krypčių, bei tvirtino, jog geresnis susisiekimas su Vilniumi ar Kaunu yra ne šios kadencijos Alytaus miesto tarybos uždavinys, o artimiausio dešimtmečio perspektyva.