Alytaus pataisos namuose – tyrimas
Dėl ka­li­nių pa­sip­rie­ši­ni­mo Aly­taus pa­tai­sos na­muo­se – pra­de­da­mas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas dėl pa­sip­rie­ši­ni­mo par­ei­gū­nui.

Alytaus pataisos namuose, kamerų tipo patalpose atliekantys nuobaudas 3 nuteistieji reiškė nepasitenkinimą žodžiu ir veiksmais, daužė kameros duris, nevykdė Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų, į pareigūnų perspėjimus nusiraminti nereagavo, rašoma pranešime spaudai.

Nuteistiesiems nevykdant teisėtų pareigūnų nurodymų, jie buvo įspėti, kad prieš juos gali būti panaudotos specialiosios priemonės.

Po perspėjimo nuteistieji nevykdė pareigūnų teisėtų reikalavimų, pareigūnams užėjus į kamerą, nuteistieji bandė pasipriešinti – atsistojo į kovinę padėtį, buvo apsipylę maisto aliejumi, vieno jų rankose buvo pastebėtas nusmailintas savadarbis daiktas.

Nuteistųjų neteisėti veiksmai buvo užkardyti panaudojant specialiąsias priemones. Tramdant nuteistuosius vienas iš pareigūnų patyrė kūno sužalojimą. Pareigūnas dėl sužalojimų veido ir kaklo srityje kreipėsi į gydymo įstaigą. Nuteistuosius taip pat apžiūrėjo medikai.

Alytaus pataisos namuose 2018–11–15 pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo pareigūnui pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 straipsnį.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius penktadienį vyksta į Alytaus pataisos namus, kur žada aiškintis situaciją žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie sužalotą prižiūrėtoją.

„Aš važiuoju į Alytų pasikalbėti tiesiog apie visą šitą situaciją, pasikalbėti su pareigūnu, man tikrai labai svarbi jo motyvacija, aš iš tikrųjų jam ir padėkosiu už gerą darbą ir, manau, kad mes tuos pareigūnus dar ir paskatinsim“, – BNS sakė teisingumo ministras.

Elvinas Jankevičius./Romo Jurgaičio nuotrauka

Teisingumo ministras portale delfi.lt pasirodžiusią informaciją apie peiliu į kaklą sužalotą ir žiauriai sumuštą pareigūną neigia. Anot jo, pareigūnas šiuo metu nėra ligoninėje.

„Jokio peilio tenai nebuvo, nuteistieji apžiūros metu apsipylė aliejumi, pradėjo nederamai elgtis vienoje kameroje ir tiesiog mūsų pareigūnai bandė sutramdyt, uždėt antrankius, kadangi buvo slidu, tai įvyko incidentas ir vienas nuteistasis trenkė tam pareigūnui per veidą“, – BNS penktadienį teigė E. Jankevičius.

Pasak ministro, kito nuteistojo rankose buvo pastebėtas medinis daiktas, kuris iš pradžių galėjo būti panašus į peilį, bet, kaip patikslino Kalėjimų departamentas, tai buvo medinis teptuko kotas.