„Utenos melioracijos“ direktoriui už apgaulingą apskaitos tvarkymą skirta bauda
Bend­ro­vės „U­te­nos me­lio­ra­ci­ja“ di­rek­to­rius nu­baus­tas 5,2 tūkst. eu­rų bau­da už ap­gau­lin­gą aps­kai­tos tvar­ky­mą Ute­nos me­ro pikt­nau­džia­vi­mo tar­ny­ba is­to­ri­jo­je, an­tra­die­nį pra­ne­šė pro­ku­ra­tū­ra.

„Utenos melioracijos“ direktoriaus pareigas eina Lionius Purvinis.

Kaip pranešė prokuratūra, bendrovės vadovui bauda sausio 18 dieną skirta už tai, kad jis vykdė neteisėtus Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino nurodymus.

Šių metų sausio 4 dieną Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo savo, kaip mero, pareigomis, siekiant nematerialios naudos.

Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad 2013 metais į savo kabinetą pasikvietęs „Utenos melioracijos“ generalinį direktorių L. Purvinį, meras nurodė jam suremontuoti tuometei ministro pirmininko sekretoriato vadovei Džuljetai Žiugždienei ir jos dukrai priklausantį namą, taip siekdamas padėti aukštas pareigas einančiai valdininkei.

Pasak prokuratūros, po to, kai šia istorija susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, namo bendrasavininkė D. Žiugždienė suskubo parašyti atgaline data prašymą „Utenos melioracijos“ direktoriui suremontuoti jos namą. Prašyme moteris nurodė tikrovės neatitinkančią informaciją.

Per ikiteisminį tyrimą surinktais duomenimis, nuo 2013 metų lapkričio iki 2014 metų kovo mėnesio pradžios bendrovė „Utenos melioracija“ savo lėšomis remontavo D. Žiugždienės namą, nesant jos prašymo atlikti remontą ir šio objekto nerodant bendrovės apskaitoje.

Šiam remontui pirkta daug ir įvairių statybinių medžiagų, kurios nurašytos kaip sunaudotos kituose objektuose. Kai kurios statybinės medžiagos, pavyzdžiui, šiferis, dokumentuose „pavirto“ vamzdžiais.

Prie namo dirbusiems statybininkams darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose buvo nurodomi kiti bendrovės objektai, kuriuose jie neva tuo metu dirbo.

Kartu su Utenos rajono meru teisiamųjų suole atsidūrusią D. Žiugždienę Panevėžio apygardos teismas sausio 4 dieną taip pat pripažino kalta dėl dokumento suklastojimo, už tai jai skirta 4,7 tūkst. eurų bauda.

Už piktnaudžiavimą tarnyba, dėl ko didelės žalos patyrė valstybė, merui A. Katinui skirta 8,4 tūkst. eurų bauda.

Iš D. Žiugždienės ir A. Katino bylos kaip atskiras buvo tyrimas dėl galimai nusikalstamų „Utenos melioracijos“ generalinio direktoriaus L. Purvinio veiksmų. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tar