„Paskutiniajam skambučiui“ specialiųjų pajėgų telkti nežadama
Vi­daus rei­ka­lų mi­nis­tras Ei­mu­tis Mi­siū­nas po pa­si­ta­ri­mo su VRM pa­val­džių sta­tu­ti­nių ins­ti­tu­ci­jų va­do­vais ra­gi­na gy­ven­to­jus lai­ky­tis rim­ties sek­ma­die­nį pla­nuo­ja­mo­je pro­tes­to ak­ci­jo­je.

Pasak vidaus reikalų ministro, įtampos visuomenėje jaučiamos, stebimi įvairūs procesai, yra tam tikros informacijos apie galimas provokacijas, bet situacija kontroliuojama, rašoma pranešime spaudai.

„Manau, intensyvūs šie metai parodė, kad jau išmokome ir draugiškai dideliu būriu švęsti, ir civilizuotai reikšti nuomonę. Noriu patikinti, kad pareigūnai taip pat puikiai jaučia visuomenės nuotaikas, yra atsakingi ir objektyviai galvojantys, tačiau supraskime ir visi gerbkime jų darbą – jie turi užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą“, – sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Anot ministro, platinami įvairūs gandai apie neramumus ir telkiamas pajėgas neturi jokio realaus pagrindo.

Sekmadienį Vilniuje viešojo sektoriaus darbuotojai gyva grandine susikibs nuo Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) iki Seimo. Po to visi protesto dalyviai susiburs į mitingą prie Vyriausybės. Ketvirtadienio rytą susidomėjusiųjų renginiu buvo arti 18 tūkst., o paspaudusiųjų „dalyvausiu“ – apie 4,3 tūkstančius.

Keliasdešimt pedagogų nuo praėjusio trečiadienio reikalaudami derybų su valdžia nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijoje. Ketvirtą savaitę vyksta dalies pedagogų streikas dėl rugsėjį įvesto etatinio darbo apmokėjimo ir didesnių algų.

Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad dėl susidariusios situacijos atstatydina švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę.