Ypatinga kovo 10-oji: minima 40-ies paukščių diena
Stip­raus vė­jo skrai­di­na­mų de­be­sų pro­per­šo­se skam­ba vo­ra po vo­ros le­kian­čių žą­sų kle­gė­ji­mas. Miš­riuo­se pul­kuo­se iš žie­mo­ji­mo vie­tų na­mo­lei trau­kia bal­ta­kak­tės, žel­me­ni­nės ir pil­ko­sios žą­sys.

Atitirpusiuose vandens telkiniuose ir upėse turškiasi klykuolės antys, mažieji ir didieji dančiasnapiai, pakrantėse maklinėja pilkieji ir didieji baltieji garniai, vakarėjant nendrynuose ūbteli sugrįžę didieji baubliai.

Pelkynuose ar klampiuose juodalksnynuose skardena ir gracingus šokius šoka gervės. Jau kuris laikas parlėkę ankstyvojo pavasario pranašai – dirviniai vieversiai, lygutės, varnėnai, pempės.

Virš atvirų pievų ir miško retmių ratus suka ir žaismingai klykauja parskridę paprastieji suopiai. Kiekvieną dieną grįžta vis daugiau sparnuočių galutinai įtvirtindami pavasario galią prieš besibaigiančią žiemą.

Kovo 10-ąją Lietuvoje švenčiama keturiasdešimties paukščių diena, kuri simbolizuoja paukščių parskridimą. Manoma, kad šią dieną į Lietuvą jau būna sugrįžę svetur žiemojusių 40 paukščių rūšių.