Vyras užfiksavo tikrą siaubą Graikijoje: pakliuvo tarp gaisro liepsnų
Vy­riš­kio už­fik­suo­tuo­se kad­ruo­se ma­to­mos vie­ną Grai­ki­jos ra­jo­ną api­man­čios lieps­nos. Mil­ži­niš­ku grei­čiu le­kian­ti ug­nis at­sklei­dė ko­kie pra­gaiš­tin­gi ir siau­bin­gi šie Grai­ki­jo­je siau­čian­tys gais­rai.

Vyras, bandęs išgelbėti katę, nufilmavo gaisrus, siautusius medžiuose, supančiuose jo namus. Vos trijų su puse minutės trukmės vaizdo įraše matoma, kaip gaisras priartėja ir praryja namą.

Skelbiama, kad vyras buvo išgelbėtas ir yra sveikas bei saugus. Jis patyrė nedidelius nudegimus ir šoką. Katė taip pat gyva ir sveika.

Pragaištingi gaisrai, siautę netoli Atėnų, pareikalavo mažiausiai 91 žmogaus gyvybės, skelbia „The Associated Press“.

Didelė dalis aukų nuskendo jūroje, bandydami pabėgti nuo juos persekiojusių liepsnų.

Tai buvo daugiausiai gyvybių pareikalavęs gaisras Europoje, nuo pat 1900 metų. Gaisras įsiplieskė liepos 23 d. nedideliame Mati kaimelyje, visai greta Atėnų ir be menkiausio perspėjimo išplito po Graikijos pakrantę, dėl ko valstybė buvo priversta kreiptis dėl pagalbos į Europos Sąjungą.

Sekmadienį vykusios atminimo ceremonijos metu vietinėje Mati bažnyčioje, Šventajame Sinode, buvo teigiama, kad „kiekvienas neša atsakomybę už aplinkos apsaugojimą nuo atsitiktinių incidentų vystymosi“.

Beprecedentės karščio bangos, alinančios Europą, ypač suintensyvėjo dėl klimato kaitos.

Anot NVAA, Graikija išgyvena vienus karščiausių metų istorijoje. Dėl lietaus kritulių stygiaus, stiprių vėjų ir ekstremaliai išsausėjusių miškų, Graikijos „parako statinė“ sudaro tokias sąlygas, dėl kurių miškų, krūmynų gaisrai tampa beveik neišvengiami.