Vladimiro Putino dovanotas katinas jau supranta japoniškai
Aki­tos gu­ber­na­to­rius at­sklei­dė, kad iš Ru­si­jos pre­zi­den­to do­va­nų gau­tas Si­bi­ro ka­ti­nas ne tik iš­mo­ko su­pras­ti ja­po­niš­kai, bet ir tam­pa pa­na­šus į ja­po­ną.

Prieš kelerius metus Rusijos lyderis, atsidėkodamas už Akitos prefektūros jam padovanotą Akita Inu veislės, išvestos Japonijos Honšiū saloje, kurioje ir yra ši prefektūra, šunytį, įteikė Japonijos gubernatoriui Sibiro katiną.

Gubernatorius Norihisa Satake Rusijos naujienų agentūrai papasakojo apie augintinio, pavadinto Miru (pagal rusišką žodį, reiškiantį taiką), gyvenimą Japonijoje. „Katinas sveikas, pasidarė tikras milžinas ir jau sveria 8 kilogramus“, – tvirtino N. Satake. Gubernatoriaus teigimu, vaikai jį švelniai vadina Miru-bo – prie originalaus vardo pridėdami mažybinę vietos dialekto galūnę. Katinas tuojau pat atsiliepia.

„Šeštą ryto jis prašo pusryčių – ateina, letena paliečia man petį ir ima miauksėti“, – sakė N. Satake. Iš viso gubernatorius turi septynias kates, ir Miras puikiai sutaria su kitomis šešiomis. Šeimininko žodžiais, Miras supranta japoniškai, o kiti pastebi, kad jo snukutis net įgavo japoniškų bruožų.

Akitos gubernatorius prisiminė ir 2012 metais prezidentui V. Putinui padovanotą šunytį, vardu Yume (Svajonė). Tai buvo padėka Rusijai už pagalbą po 2011 metų žemės drebėjimo ir jį sukėlusio cunamio. Gubernatoriaus teigimu, Akita Inu veislė Rusijoje tapo labai populiari, kai toks šuo buvo padovanotas olimpinei dailiojo čiuožimo čempionei Alinai Zagitovai. „Esu girdėjęs, kad Akita Inu šunų galima pamatyti įvairiuose regionuose. Man tai labai malonu, nes taip Akita garsinama visame pasaulyje“, – kalbėjo gubernatorius.