Už neteisėtą medžioklę – aplinkosaugininkų baudos
Dėl ne­tei­sė­tai su­me­džio­to stir­nos pa­ti­no ir tau­rio­jo el­nio trims as­me­nims gre­sia bau­dos nuo 800 iki 1800 eu­rų, me­džiok­lės prie­mo­nių kon­fis­ka­vi­mas ir tei­sės me­džio­ti at­ėmi­mas nuo vie­ne­rių iki pen­ke­rių me­tų, ket­vir­ta­die­nį skel­bia Ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­tas.

Administracinio nusižengimo protokolai surašyti ir dar dviems asmenims. Bylos bus perduotos nagrinėti Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmams.

Vienas iš šių asmenų – buvęs Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento vadovas Rolandas Masilevičius, kuris patvirtino, jog jam surašytas protokolas.

„Taip“, – BNS sakė R. Masilevičius.

Portalas delfi.lt pernai lapkritį rašė, kad brakonieriavimu įtariami garsūs aplinkosaugininkai – ne tik R. Masilevičius, bet ir buvęs aplinkos, o paskui ir energetikos viceministras Aleksandras Spruogis. Anot portalo, jie abu yra vieno uždariausių medžioklės klubų „Girios“ nariai.

Su A. Spruogiu BNS susisiekti nepavyko, o R. Masilevičius kartu su savimi buvusių žmonių tapatybių neatskleidė.

„Galėtų tas žmogus ir komentuoti. Esu privatus asmuo ir kitas asmuo taip pat privatus, tai negalėčiau šitos informacijos komentuoti“, – BNS teigė R. Masilevičius.

Pažeidimas užfiksuotas medžiotojų klubo „Girios“ teritorijoje pernai lapkritį, kai automobilyje ir priekaboje buvo rastas vienas stirnos patinas, vienas taurusis elnias ir du pilkieji kiškiai.

Skelbiama, kad stirnos patinas buvo sumedžiotas draudžiamu laiku, o doroti gyvūną pradėjęs medžiotojas to nepažymėjo medžioklės lape, taip pat nebuvo užfiksuotas ir sumedžiotas taurusis elnias.

Pilkųjų kiškių užfiksuoti medžioklės lape, pagal įstatymą, nėra būtina, todėl jie grąžinti juos sumedžiojusiam asmeniui.

Gamtai padaryta žala gali siekti iki 6520 eurų.