Trimetis tvirtina, kad dvi dienas miške jį globojo lokys
Tre­jų me­tų ber­niu­kas, ku­ris vie­nas iš­gy­ve­no 2 nak­tis miš­ke, sting­dan­čia­me šal­ty­je, po­li­ci­jai ir šei­mai par­eiš­kė, kad jam pa­dė­jo drau­giš­kas lo­kys, bu­vęs drau­ge vi­są tą lai­ką.

Praėjusio ketvirtadienio vakarą gelbėtojai rado Casey Hathaway įsipainiojusį spygliuotuose krūmuose, sušalusį ir peršlapusį Šiaurės Karolinos miškuose. Vaikas dingo antradienį, bet dėl itin prastų oro sąlygų kuriam laikui buvo atšaukta jo paieška. Kaip vėliau paaiškėjo, berniukas rado pagalbą, tik nežinia, ar realią, ar įsivaizduojamą, miškuose Šiaurės Karolinoje, JAV valstijoje, kurioje gyvena daug juodųjų lokių.

Kreiveno apygardos šerifas Chipas Hughesas patvirtino, kad Casey jiems pareiškė, jog „miške turėjo draugą, lokį, kuris buvo su juo“.

Tą patį pakartojo ir berniuko teta Breanna Hathaway. „Jis teigė, jog dvi dienas praleido su meška, – feisbuke parašė teta. – Dievas atsiuntė Casey draugą, kad jį apsaugotų. Dievas yra geras. Stebuklų būna.“

Tiesa, tokia „Džiunglių knygos“ stiliaus draugystė, anot ekspertų, greičiausiai yra Casey vaizduotės produktas. „Niekada nesu girdėjęs, kad kas nors panašaus būtų nutikę. Lokiai taip nesielgia, – tvirtino „The Guardian“ kalbintas Montanos universiteto dėstytojas, meškų ekspertas Chrisas Servheenas. – Laukiniai lokiai nėra žmonių draugai. Nenoriu sakyti, jog vaikas meluoja. Jis akivaizdžiai mano matęs tai, ką pasakoja, ir namie turbūt turi pliušinį meškiuką. Tikrai nėra įrodymų, kad kada nors kas nors panašaus būtų nutikę.“

Pasak šerifo, Casey antradienį žaidė su kitais dviem vaikais savo močiutės kieme, bet vėliau su jais nesugrįžo namo. Dėl prastų oro sąlygų – temperatūra nukrito žemiau nulio – ir susirūpinimo, kad Casey nebuvo pakankamai šiltai apsirengęs, pradėta jo paieška su sraigtasparniais, dronais, policijos šunimis ir nardytojais bei šimtais savanorių. Ketvirtadienį dėl lietaus ir vėjo pareigūnai paprašė savanorių likti namie.

„Jis ištvermingas“, – penktadienį pareiškė Ch. Hughesas. Šerifas nurodė, kad gelbėtojai, norėdami pasiekti berniuką, turėjo bristi per vandenį, siekiantį juosmenį, o štai Casey, anot jo, patyrė tik keletą nubrozdinimų. Vaikas tiesiog norėjo mamos ir gerti.