Tokio Jupiterio dar nematėte: užfiksavo įspūdingus debesis ir garsiąją audrą
Di­džiau­sia mū­sų Sau­lės sis­te­mos pla­ne­ta, ko ge­ro, ir pa­ti gra­žiau­sia, bent jau to­kia iš­va­da per­ša­si perž­vel­gus nau­jau­sius kos­mi­nio erd­vė­lai­vio „Ju­no“ už­fik­suo­tus kad­rus.

Nuo pat savo atvykimo į Jupiterį 2016 metų liepos 5 d., NASA „Juno“ kosminis erdvėlaivis jau atliko 16 artimų praskriejimų pro šią dujų milžinę.

Kiekvieno sėkmingo skrydžio orbitoje metu kosminis erdvėlaivis prie planetos priartėja kaskart vis arčiau. Tai leidžia zondui, o konkrečiau jo aukštos raiškos „JunoCam“ kamerai, užfiksuoti dar ryškesnes fotografijas negu anksčiau.

Naujausios nuotraukos, kurios įamžintos spalio 29 d., kuomet „Juno“ nuo Jupiterio debesų viršūnių buvo nutolęs vos per 7000 kilometrų, yra vienos įspūdingiausių iki šiol.

Šioje, sustiprintų spalvų nuotraukoje, matomas Jupiterio Šiaurės vidutinių platumų juosta – gerai matoma, raudonai-oranžinė juosta, esanti ties maždaug 40 laipsnių šiaurine platuma.

Didelė anticikloninė audra, žinoma kaip „baltasis ovalas“, taip pat yra ryškiai pastebima nuotraukoje, kartu su keliais nedideliais, baltos spalvos debesimis. Tamsūs regionai žymi vietas, kur debesys tęsiasi gilyn, arčiau planetos.

Suplanuota, kad iš viso „Juno“ atliks 35 apskriejimus orbitoje aplink Jupiterį, taigi įspūdingiausi kadrai dar mūsų laukia ateityje. Misija bus užbaigta 2021 metų liepą, kuomet kosminis zondas sąmoningai nukris ir rėšis į planetą.