Šunų Seimas kol kas neužčiaups
Par­la­men­ta­rai ne­svars­tys siū­ly­mo užd­raus­ti gy­ve­na­mo­jo­je ap­lin­ko­je ir vie­šo­se vie­to­se triukš­mau­ti bei trik­dy­ti ki­tų žmo­nių lais­va­lai­kį, poil­sį ar dar­bą.

Triukšmo valdymo įstatymo pataisomis taip pat norėta įpareigoti naminius gyvūnus laikančius gyventojus labiau prižiūrėti augintinus, kad šie nekeltų triukšmo, o už šių reikalavimų nepaisymą siūlytos nemažos baudos.

Seimas antradienį pritarė Seimo opozicijos prašymui šį klausimą iš darbotvarkės išbraukti: už tai balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 14 ir 14 susilaikė.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis prieš posėdį žurnalistams teigė, kad augintinių keliamas triukšmas „yra problema“. Jis prisipažino neseniai gavęs laišką, kuriame žmogus skundėsi kaimyno augintiniais.

„Šeimininkai turėtų ją spręsti, nes jeigu visą naktį lojantis šunelis neduoda miegoti daugeliui kaimynų, nėra gerai“, – sakė V. Pranckietis.

Daugumą Seime turinčių „valstiečių“ frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad yra daug svarbesnių problemų už triukšmą.

„Yra daug svarbesnių problemų, kurias reikia spręsti. Mes neturime Lietuvoje sprendimų dėl kvapų identifikavimo, yra daugybė žmonių skundų. Daug daugiau problemų negu lojantis šuo kaime“, – Seime žurnalistams antradienį teigė R. Karbauskis.

Prieš antradienio balsavimą parlamentaras Jurgis Razma piktinosi dėl bandymų apriboti gyvūnų teisę į lojimą: „Mano kolega Seimo narys Stasys Čimbaras, matyt, kažkaip išsiaiškino, kad šunys gerai atpažįsta laikrodžio rodomą laiką ir prieš kelias dienas įregistravo Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimo projektą. Juo siūlo nustatyti, kad šunys nebaudžiamai negali loti: „nepertraukiamai 10 minučių ar daugiau nuo 7 val. iki 22 val., nepertraukiamai 5 minutes ar daugiau nuo 22 val. iki 7 val. arba girdimi su pertrūkiais daugiau kaip 30 minučių per 3 valandas.“ Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis labai skubiai tą projektą įrašė į rytdienos Seimo posėdžio darbotvarkę. Kadangi nesu labai tikras dėl minėto šunų gebėjimo atpažinti laiką, siūlysiu rytoj projektą iš darbotvarkės išbraukti.“

Triukšmo valdymo įstatymo pataisas parengė ir Seimui teikė parlamentinė Peticijų komisija.

Pakeitimais norima išspręsti pilietės Aldonos Andriuškevičiūtės iškeltą problemą dėl gyvūnų ir žmonių keliamo triukšmo. Šiai pilietės peticijai parlamentinė Peticijų komisija pritarė, jos sprendimui pritarė ir Seimas, todėl pataisos buvo parengtos.

Pataisos be kita ko numato, kad gyvūno šeimininkas negalės leisti jam kelti triukšmo ilgiau nei dešimt minučių nuo 7 val. iki 22 val. arba penkias minutes – nuo 22 val. iki 7 valandos, arba su pertrūkiais daugiau kaip pusvalandį per tris valandas.

Už tvarkos nepaisymą siūlomos 20–300 eurų baudos, o už pakartotinį pažeidimą – dukart didesnės.