Štai į ką pavirto katė per arktinį speigą: išnaudojo vieną savo gyvybę
Pra­ėju­sį mė­ne­sį JAV sting­dęs ark­ti­nis spei­gas par­ei­ka­la­vo ne tik žmo­nių gy­vy­bių. Gy­vū­nams tai taip pat ne­bu­vo leng­vas me­tas.

Viena katė, vardu Fluffy, išnaudojo savo vieną gyvybę iš devynių, kuomet ją savininkas rado pusnyje, beveik mirtinai sušalusią.

Fluffy šeimininkas savo įprastai lauke gyvenančią katę, sausio 31 d. rado sušalusią ir įstrigusią greta jų namų Kalispelo miesto, Montanos valstijoje, JAV, rašo iflscience.com.

Katė buvo nedelsiant nugabenta į vietos veterinarijos kliniką, kur paaiškėjo, kad užtrukus vos kiek ilgiau jos nebebūtų pavykę išgelbėti.

Anot veterinarų, tuo metu Fluffy kūno temperatūra buvo nukritusi žemiau 32°C, kai normali kačių kūno temperatūra svyruoja tarp 37 ir 39°C. Ji buvo taip smarkiai sušalusi, kad iš pradžių termometrui net nepavyko fiksuoti jo temperatūros.

Veterinarai Fluffy kūno temperatūrą bandė pakelti skirtingais būdais: naudodami šiltą vandenį, plaukų džiovintuvą, pašildytus rankšluosčius. Galiausiai ji buvo patalpinta į šildomą būdą, tai katę ir išgelbėjo.

Kuomet ledai galiausiai ištirpo, komanda pastebėjo sužalojimus, dėl kurių katei ir galėjo kilti problemų grįžti namo kai lauke tvyrojo didžiulis šaltis.

Gyvūnų klinikos greitosios pagalbos skyriuje Fluffy praleido tik vieną naktį ir tuomet grįžo namo su likusiomis nepaliestomis aštuoniomis iš devynių jos gyvybių. Praėjus savaitei po šio incidento Fluffy jau yra visiškai atsigavusi.

Veterinarai tai vadino tikru stebuklu.