Šį savaitgalį Europa grožėsis Orionidų meteorų lietumi
Vie­nas gra­žiau­sių nak­ti­nių re­gi­nių – me­teo­rų lie­tus šį sa­vait­ga­lį pa­sieks pi­ką, tai bus Orio­ni­dų me­teo­rai.

Orionidų meteorų srautas įprastai yra vienas geriausių sezono srautų, o jį sudaro nuolaužos, likusios po garsiosios Halio kometos.

Patekę į Žemės atmosferą šie meteorai sukuria švytėjimą ir krentančios žvaigždės efektą.

Visgi, savaitgalį dangų puoš pilnėjantis mėnulis, dėl kurio šviesos gali būti sudėtingiau stebėti šį meteorų lietų. Tačiau suradus menkai apšviestą vietovę, kuo toliau nuo miesto, galėsite mėgautis vienu gražiausių meteorų reginių.

Ko reikia meteorų stebėjimui?

Ne tiek ir daug: šiltai apsirengti, atokesnės vietos nuo miesto šviesų ir kantrybės. Pirmas 15 min. akys turės priprasti prie tamsos, o tada jau ganėtinai gerai matysite dangaus šviesulius.

Tamsiose priemiesčių vietovėse galima tikėtis išvysti maždaug 20–25 meteorus per valandą.

Visgi, koją pakišti gali ir praplaukiantys debesys, kurių didesnėje Europos dalyje netrūks.

Geriausia stebėti meteorus bus centrinėse Europos vietovėse. Taip pat ir Lietuvos kaimynai turės puikius šansus išvysti šiuos meteorus: didesnė dalis Baltarusijos ir pietinė Lenkija. Tad jeigu tuo metu ten svečiuositės, nepatingėkite pasidairyti po dangų.

Lietuvoje prasčiausiai meteorus stebėti seksis šiaurės vakariniams ir daliai šiaurinių šalies rajonų, likusi šalies dalis turi labai neblogą tikimybę išvysti šį meteorų srautą.

Piko naktis numatoma iš sekmadienio į pirmadienį.

Pats tinkamiausias metas stebėti srautą po vidurnakčio, ypač apie 4 val. ryto, prieš prasidedant aušrai.