Seimas nusitaikė į vagonėlius kultūriniuose draustiniuose
Nuo ge­gu­žės įva­žiuo­ti į kul­tū­ri­nius draus­ti­nius su kil­no­ja­mai­siais va­go­nė­liais ga­li ne­be­pa­vyk­ti. Sei­mas nu­si­tei­kęs užd­raus­ti šio­se vie­to­se sta­ty­ti bei nau­do­ti va­go­nė­lius.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Saugomų teritorijų įstatymo pataisoms: už balsavo 95 Seimo nariai, prieš – trys, susilaikė 10. Dėl jų priėmimo Seimas turės balsuoti dar kartą.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas „valstietis“ Kęstutis Mažeika tikino, kad pakeitimai neleis laikiniems statiniams virsti nuolatiniais: „Nesinorėtų, kad tokių, kaip Vijūnėlės dvaro istorija, pasikartotų kituose saugomose teritorijose, Lietuvoje, įvairiose vietose, dažnai pačiose gražiausiose vietose“.

Tuo metu liberalas Simonas Gentvilas suabejojo, ar tokiu Seimo sprendimu „nebus suvaržyta žmonių teisė apžiūrėti Panemunę, sustoti pernakvoti tam įrengtose ir paruoštose aikštelėse su vagonėliais nakvynei“.

Konservatorius Arvydas Anušauskas prognozuoja, kad po tokių pataisų kultūriniai draustiniai ištuštės.

„Kultūriniuose draustiniuose kartais vyksta ir įvairūs renginiai, apsilanko žmonės. Tiesą sakant, neaišku ar jie galės atvažiuoti į konkrečias vietas, netgi laikinai pasižvalgyti. (...) Neaišku, ar patenka urbanistiniai draustiniai, tai yra miesteliai, kurie yra jais paskelbti, tai vadinasi net į juos nebus galima įvažiuoti, nakvoti tuose vagonėliuose“, – kalbėjo A. Anušauskas.