Sausio 25-ąją minimas pusiaužiemis: kokia bus likusi žiema?
Nuo se­no sau­sio 25-ąją se­no­liai itin ati­džiai ste­bė­da­vo orus, nes įvai­rūs ženk­lai ga­li pa­suf­le­ruo­ti apie li­ku­sius žie­mos orus ir truk­mę. Šią die­ną yra mi­ni­mas pu­siau­žie­mis.

Spėlionų dėl orų būta įvairių. Vienas geriausiai žinomų tolimesnės žiemos orus savo elgesiu nuspėjančių gyvūnų – barsukas.

Tikima, jog būtent šią dieną iš savo olos išlenda barsukas ir dairosi. Jei saulėta, tuomet išsigandęs savo šešėlio gyvūnas greitai grįžta atgal į olą, o tai reiškia, kad žiema dar tęsis ilgai.

Jei debesuota, tuomet jis ramiai pavaikštinėja ir grįžta į savo olą, tai reiškia, jog žiema greitai baigsis.

Taip pat buvo tikima, kad šios dienos priešpiečio oras atitinka pirmąją, o popietinis – antrąją žiemos pusę. Jeigu saulėta, buvo spėjama būsiant gražią vasarą ir gerus metus, jeigu lyja ar sninga, tąmet būsiąs didelis brangymetis, nes javai supus, o jei smarkus vėjas pučia, tarp žmonių galintys kilti dideli neramumai.

Šios ir artimiausių dienų orai: Orų prognozė: savaitgalį šaltis vėl įsismarkaus, bet neilgam.

Taip pat yra tikima, kad tokiu metu gamtoje jau galima dairytis ir pirmųjų pavasario ženklų. Vienus tokių panašu, kad užfiksavo gismeteo.lt skaitytojų Gitana, kuri pasidalino daugelio vadinamų „kačiukų“ nuotrauka.