Rudens orų prognozė Europai: ar sausra ir karštis pasitrauks?
Ac­cu­weat­her.com pri­sta­to ru­dens orų prog­no­zę Eu­ro­pai. Jo­je tei­gia­ma, kad di­des­nė­je Eu­ro­pos da­ly­je ir to­liau tę­sis ne­įp­ras­tai šil­ti orai. 

Šiluma Britų salose, Prancūzijoje ir Vokietijoje tęsis iki pat spalio

Nepaliaujamas karštis, didžiojoje vakarinės Europos dalyje vyravęs visą vasarą, tęsis toliau ir, kaip prognozuojama, atlėgs tik spalio mėnesį, tačiau iki tol temperatūros bus gerokai aukštesnės nei įprasta Britų saloms, Prancūzijai ir Vokietijai.

Šiuo metu temperatūra vidutiniškai 1–3 laipsniais aukštesnė už įprastą, panaši tendencija gali išsilaikyti ir rudenį.

Žymaus temperatūros kritimo tikimasi lapkričio mėnesį, kuomet lietus bus vis dažnesnis.

Italija ir rytinė Viduržemio jūros regiono dalis bus gerokai drėgnesnė ir audringesnė

Atsitiktinės audros šią vasarą merkė Italijos regionus, Graikiją ir vakarinę Balkanų pusiasalio dalį, tuo tarpu kitur tęsėsi karšti ir ypač sausi orai.

Panašios tendencijos numatomos ir rugsėjį, o ryškus pasikeitimas link drėgnų orų prognozuojamas nuo spalio iki lapkričio mėnesio.

Lėtai judančios audros sistemos atneš dažnas liūtis į Italiją ir kaimynines vakarų Balkanų pusiasalio dalis, tarp Dinarų kalnyno ir Adrijos jūros.

Sezonui įsibėgėjant šie drėgni orai išplis į Graikiją ir galiausiai nuslopins gaisrų pavojų, tačiau tuo pačiu atneš staigių potvynių ir purvo nuošliaužų grėsmę.

Skandinavijoje miškų gaisrų pavojus išliks aukštas, iškritusio sniego kiekis ribotas

Karšta, sausa vasara, kuri kai kuriose Skandinavijos dalyse tapo baisiausia per kelis dešimtmečius sausra, sudariusi palankias sąlygas kilti daugybei gaisrų.

Daugiau nei 20000 hektarų plotas šią vasarą buvo išdegintas Švedijoje, kur sezonui įsibėgėjant sausros sąlygos tik prastėjo.

Nesezoninė šiluma ir sausesni nei įprasta orai, kaip prognozuojama, regione tęsis ir didžiąją rudens dalį, kuomet nesitikima žymesnio lietaus, galinčio palengvinti sausros sąlygas bei sumažinti gaisrų pavojų.

Prognozuojama, kad dėl aukštesnės už vidutinę temperatūros bei sausesnių nei įprasta orų sąlygų, iškritusio sniego lygis Osle, Stokholme ir Helsinkyje lapkričio mėnesį bus žemiau normos.

Vėtros grasins Portugalijai, šiaurės vakarinei Ispanijai ir vakarų Prancūzijai

Kol didžiojoje Europos dalyje šį rudenį laukiama sausesnių nei įprasta orų, nuo Portugalijos iki vakarinės Prancūzijos šis periodas, kaip prognozuojama, bus audringas.

Šiems regionams gresia daugybė stiprių vėtrų, kurios čia lankysis nuo pat rugsėjo iki lapkričio.

Kiekviena iš šių audrų atneš daugybę pavojų: stiprių liūčių su plataus masto potvyniais bei lokaliais stipriais vėjais.

Rytų Europoje išsilaikys šiluma, kuri nepalengvins besitęsiančios sausros sąlygų

Kai kuriose rytinės Europos dalyse artėjantis ruduo primins nesibaigiančią vasarą, kur numatomi toliau besitęsiantys šilti orai.

Aukštesnė nei įprastai temperatūra nuo pat rugsėjo iki lapkričio, tęsis regione nuo Baltijos šalių iki rytinių Balkanų ir Ukrainos.

Užsitęsusiais šiltais ir sausais orai galės mėgautis tie, kurie mėgsta laiką leisti gryname ore, tačiau žemės ūkio sektoriaus atstovai kentės nuo tolesnių augalų ir pasėlių pažeidimų.

Kartu su besitęsiančia šiluma, artimiausiais mėnesiais sausrų grėsmė išplis dar labiau.

Didžiausias sausrų pavojus prognozuojamas Ukrainoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Baltarusijoje, kur šilti ir sausi vasariški orai tęsis iki pat ankstyvo rudens. Retai lietus čia lankysis ir lapkričio mėnesį, kas lems menką derlių ir prastą dirvožemį ateities sėjoms ir sodinimo darbams.

Šilti ir sausi orai tęsis iki pat lapkričio mėnesio, kas apribos besikaupiančio sniego tikimybę žemutinėse rytų Europos vietovėse.