Pufinai – žavūs nykstantys mažyliai
Hei­maė­jus – at­oki Is­lan­di­jai pri­klau­san­ti sa­la. Čia įgy­ven­di­na­mas uni­ka­lių pa­ukš­čių gel­bė­ji­mo pro­jek­tas.

Nuo suaugusiųjų iki vaikų, vietos gyventojai ir net turistai – visi čia rūpinasi pufinais. Tai mielos išvaizdos nedidukai jūriniai paukščiai, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia vandenyje, o į sausumą išlipa tik perėti. Dėl savo išvaizdos jie dar vadinami jūros klounais arba jūros papūgomis.

Žmonės neša paklydusius pufinus į vietos akvariumą, kurio darbuotojai juos išmatuoja, pasveria, pažymi ir paleidžia. Kaip pasakojo ten plušanti savanorė Gigja, kartą centras sulaukė daugiau negu 500 paukščių per dieną.

Dėl savo išvaizdos pufinai dar vadinami jūros klounais arba jūros papūgomis.tokkoro.com nuotrauka

Kartais pufinams reikia specialios pagalbos – ypač, jei jų plunksnos pasidengusios nafta. Taigi savanoriai pasitelkę dantų šepetėlį kruopščiai nuvalo nelaimėlius. Akvariumo darbuotoja Karen aiškino, kad naftoje įmirkę paukščiai gali nugaišti.

Pasak Pietų Islandijos gamtos tyrimų centro vadovo Erpuro Snaero Hanseno, per pastaruosius 15 metų pastebimas ryškus pufinų populiacijos nuosmukis. Tokia tendencija kelia nerimą.

Tai lemia keletas veiksnių. Vienas jų – medžioklė, mat šių paukščių mėsa Islandijoje laikoma delikatesu. Taip pat nemažai pufinų žūsta įsipainioję žvejybos tinkluose ir dėl taršos. Be kita ko, dėl klimato kaitos mažėja maisto – pirmiausia smiltinių ungurių, kuriuos taip mėgsta šie paukščiai.