Po šiltos vasaros tūkstančiai boružių plūsta į britų namus
Pra­ne­ša­ma, kad kaip nie­ka­da daug bo­ru­žių sten­gia­si pa­kliū­ti į bri­tų na­mus. Ma­žy­čiai vabz­džiai spie­čia­si ap­link lan­gus, du­ris ir mė­gi­na pa­kliū­ti vi­dun.

Didžiausi jų spiečiai ropoja visur, kur tik akys mato.

Šie vabzdžiai – azijinės boružės, pasižyminčios juodos spalvos sparnais ir raudonais taškeliais, arba oranžiniais sparnais ir juodais taškeliais, o ne raudona spalva.

Šiuo metu vabzdžiai ieško sau vietos žiemojimui. Žmonėms jos nekelia jokio pavojaus, tačiau vietinėms boružėms taip. Visgi, tokie dideli jų kiekiai britams kelia tikrą galvos skausmą.

Manoma, jog šilta vasara lėmė tokį didelį šių vabzdžių kiekį.

Pasirodo, jog šie maži padarėliai gali būti užsikrėtę grybeliniais parazitais.

Žmonėms šie vabzdžiai ir jų nešiojamos ligos grėsmės nekelia, tačiau jos gali būti pavojingos giminingoms boružių rūšims.

JAV šios rūšies boružės vadinamos Helovino boružėmis.

Jų užfiksuota daugiau nei 100 skirtingų spalvinių raštų, dėl ko jas tampa sunku identifikuoti.

Šie vabzdžiai žiemoja dideliais spiečiais pastatų viduje, buriasi aplink namų langų rėmus ir susiglaudusios būriuose taip palaiko šilumą ir peržiemoja, dėl ko ekspertai rekomenduoja laikyti namų langus uždarytus.

Anot mokslininkų, azijinės boružės kelia pavojų įprastoms mūsų kraštų boružių rūšims, nes jų nešiojamos grybelinės infekcijos gali būti perduodamos poravimosi metu.