Pietų Vokietiją ir Austriją užklupo baisiausia Europoje sniego pūga
Nors snin­ga vi­so­je Ry­tų Eu­ro­po­je, Pie­tų Vo­kie­ti­jos ir Aus­tri­jos gy­ven­to­jams ten­ka kaps­ty­tis iš ne­pa­ly­gi­na­mai di­des­nių pus­ny­nų, skel­bia Ac­cu­weat­her.com
Ši sniego audra kelia didelių nepatogumų vietiniams Miuncheno, Rosenheimo, Linco bei Zalcburgo gyventojams bei šių Vokietijos ir Austrijos regionų svečiams. Dėl siaučiančios audros šeštadienį buvo atšaukti skrydžiai iš pietų Vokietijos.

„Alpes turėtų padengti apie vieno metro storio sniego sluoksnis“, – teigia „AccuWeather“ meteorologas Stevas Travis. – „Tai yra puiki naujiena slidinėjimo kurortams, tačiau leistis šlaitais žemyn bus ypatingai sunku“.

Slidinėjimo kurortų svečiai įspėjami dėl galimų sniego lavinų, todėl slidininkams patariama keliautu būtinai poroje arba didesnėje kompanijoje, visuomet su savimi turėti tinkamą įrangą, įskaitant žibintą, virvę ir kastuvą.

Alpėse siaučiantys vėjai gali sukelti kalnų papėdėse ekstremalias sąlygas, dėl kurių gali būti uždaromi keliai. Be sniego lavinų dėl pūgos bus labai mažas matomumas, todėl vairuotojams patariama kelyje išlikti budriems.