Paryžius tampa draugiškesnis šunims
Par­yžiaus par­kuo­se ga­lio­ja ga­na griež­tos tai­syk­lės. Tarp jų – drau­di­mai de­gin­tis vil­kint mau­dy­mo­si kos­tiu­mė­liais, žais­ti ka­muo­liu, va­ži­nė­ti dvi­ra­čiu, reng­ti iš­ky­las. Per­nai tik 77 iš 490 ža­lių­jų erd­vių įsi­lei­do šu­nis. Mies­to val­džia pa­ža­dė­jo im­tis rim­tų po­ky­čių.

Paryžiečiai, kurie gyvena atokiau nuo šunims palankių parkų, turi du pasirinkimus: apsiriboti kasdieniais pasivaikščiojimais šaligatviu arba vykti į tolėliau esančias giraites (maždaug valanda kelio viešuoju transportu). Kiti paprasčiausiai pažeidinėja taisykles.

Paryžiečiams tenka gerai pasukti galvas, kur pavedžioti savo augintinius. / guardian.com nuotrauka

„Daugelis mūsų yra gavę baudą arba buvo paprašyti pririšti šunį ir pasišalinti“, – sako Lucie. Kai moteris ieškojo būsto, ji kėlė vienintelę sąlygą – kad netoliese būtų parkas, kuriame galėtų vedžioti šunį.

Miesto merės pavaduotoja Penelope Komites pripažino, jog parkai yra pernelyg uždari ir atskirti nuo viešosios erdvės. Kaip pasakojo pareigūnė, paryžiečiai pageidauja, kad žaliosios miesto erdvės būtų atidarytos ilgiau ir kad ten būtų galima važinėti dviračiu.

. / guardian.com nuotrauka

Tačiau Paryžius yra Paryžius. Parkai įsileis šunis, bet vis tiek liks daugybė taisyklių. Keturkojai privalės būti vedžiojami takais ir laikomi už pavadėlio. Toks apribojimas bus taikomas vietose, kuriose įrengtos vaikų žaidimų aikštelės. O jų yra beveik visur...

„The Guardian“ rašo, jog kol kas neaišku, kiek Paryžiaus žaliųjų erdvių tapo ar taps draugiškesnės šunims. P. Komites nurodė, kad statistika dar tikslinama, bet šunų savininkams gyventi bus gerokai lengviau.