Palangos tiltą apgulė stintautojai
Gei­džia­miau­sios žie­mos žu­ve­lės stin­tos mig­ra­ci­ja iš Bal­ti­jos jū­ros į Ne­mu­no del­tą ne­užil­go baig­sis, to­dėl žūk­lau­to­jai sten­gia­si iš­nau­do­ti šį gam­tos reiš­ki­nį kuo efek­ty­viau.

Ant Kuršių marių žvejoti – neįmanoma, nes nėra ledo arba jis – itin nesaugus, todėl stintų medžioklė vyksta nuo kranto.

Bene įspūdingiausiai atrodo Palangos tiltas, kurį užgulė žvejai mėgėjai. Jie naudoja specialias, prie tilto turėklų primontuojamas metalines gerves, prie kurių galo pritvirtintas ir į vandenį nuleidžiamas vadinamasis keselis.

„Pagal taisykles jis turi būti ne didesnio, nei 3 metrų skersmens. Stintos migruos dar apie mėnesį, kol pasieks Nemuno deltą ir nerš Skirvytės bei kitose upėse. Žinoma, jei staigiai atšils oras, ta migracija gali būti intensyvesnė, ir stintų gaudymo sezonas nuo tilto pasibaigs. Manome, kad turime dar apie mėnesį agurkais kvepiančių žuvelių prisigaudyti“, – portalui lzinios.lt pasakojo Palangos žvejys Robertas Čapskis.

Anot jo, kai jūra – rami, nėra vėjo, stintų tinklais gaudyti yra plaukiama į Baltiją, tačiau pastarosiomis dienomis pūtė gana stiprus vėjas, susiformavo srovės, kurios ir atplukdė žuvies tuntus.

„Tuomet stintas žvejojame nuo tilto. Palankus yra pietų, pietvakarių, šiaurės vakarų vėjas. Stintos plaukia būriais. Nuleidi į vandenį keselį ir lauki. Tada ištrauki. Jis gali būti turščias, arba pilnas žuvies, jei pasisekė ir pro šalį plaukė stintų būrys. Būna, kai žmonės visą naktį nieko nepagauna, o, žiūrėk, paryčiais pradeda eiti stinta, džiaugiamės puikiu kibimu“, – žvejiškas paslaptis atskleidė jis.

„Iš pirmų rankų“ kilogramas smulkesnės stintos kainuoja apie 4–5 eurus, o tinkluose, jūroje pagauta stambesnioji – apie 6–7 eurus.