Orų prognozės grasina škvalu
Penk­ta­die­nis ša­ly­je bus va­sa­riš­kai karš­tas, vy­raus per­mai­nin­gas de­be­suo­tu­mas. Po pie­tų vie­to­mis, dau­giau­siai ry­ti­nė­je ša­lies da­ly­je, pra­pliups lie­tus, grū­mos per­kū­ni­ja, ga­li­ma ir kru­ša, gū­sin­gas vė­jas.

Rytų Lietuvai šiandien prognozuojamas 1 audrų pavojaus lygis iš 3 galimų.

Šiandien karštis vos mažesnis bus šiaurės vakariniuose ir rytiniuose šalies regionuose, o per vidurį nusidrieks itin karštų orų zona, kur temperatūra svyruos apie 30 laipsnių.

Vilniuje ir šalies pietuose oras šils iki 28, prie jūros iki 26–27 laipsnių. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 29–30 laipsnių karščio. Vietomis temperatūra šoktels ir virš 30 laipsnių.

Šeštadienį vyraus ramūs, daugiausiai saulėti orai. Negausiai ir trumpai palis tik kai kur. Pūs nesmarkus vakarinių krypčių vėjas.

Nakties metu temperatūra šalyje svyruos tarp 15–20 laipsnių. Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir šalies pietuose bus apie 27, Kaune ir Panevėžyje apie 28 laipsnius šilumos. Pajūryje termometrai fiksuos 24–25 laipsnius šilumos.

Sekmadienį orai jau bus gaivesni: vyraus truputį žemesnė temperatūra, pūs gūsingas vėjas, daugelyje vietovių protarpiais palis.

Nakties valandomis išsilaikys panaši temperatūra kaip ir šeštadienio naktį, ji svyruos apie 15–20 laipsnių. Dieną vyraus 23–26 laipsnių šiluma.

Pirmomis ateinančios savaitės dienomis išsilaikys gūsingas vakarinių krypčių vėjas, temperatūra dar šiek tiek pažemės. Krituliai neįkyrės, protarpiais negausiai palis. Dienomis numatoma 22–25 laipsnių šiluma.