Orų prognozė: žiemą trumpam pamiršime
Iki šios sa­vai­tės vy­ra­vę itin žvar­būs ir žie­miš­ki orai trum­pam at­si­trauks. Plūs­te­lė­ju­si ši­lu­ma ne­leis įsit­vir­tin­ti žie­mai ir vis pri­mins mums ru­de­nį.

Šios savaitės orai bus itin permainingi. Antradienis bus šlapias, kai kurios vietovės skendės rūke, o nuo trečiadienio vėl pamažu oras ims vėsti, tačiau trumpam.

Šiandien šalyje dangus bus niūrus, daugelyje vietovių pravers skėtis. Pūs gūsingas pietų, pietvakarių krypties vėjas.

Dieną vyraus rudeniška šiluma. Vietomis keliuose matomumą mažins rūkas. Vilniuje oras šils iki 4, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 5 laipsnių. Kaune bus apie 6, pajūryje apie 7 laipsnius šilumos.

Trečiadienį šiluma šiek tiek atslūgs. Nakties metu išsilaikys gūsingas pietvakarių krypties vėjas, vietomis tęsis nedideli krituliai.

Temperatūra svyruos tarp 0–5 laipsnių šilumos. Šilčiausia bus prie jūros. Kai kur keliuose pavojų kels plikledis.

Dieną vyraus nepastovus debesuotumas, vietomis dar pasirodys mišrūs krituliai. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 2, Kaune apie 3 laipsnius šilumos. Pajūryje oras šils iki 4–5 laipsnių. Vakarėjant atšals sparčiau, bus slidu.

Ketvirtadienį ir penktadienį šaltuko gniaužtai vėl sustiprės. Naktimis atšals iki –6–1 laipsnio, pajūryje bus apie 0–3 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį bus debesuota su pragiedruliais, vietomis numatomi nedideli krituliai, o temperatūra dieną svyruos nuo –1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.

Tuo tarpu penktadienį dangų gaubs tirštesni debesys, pūs gūsingas pietų, pietryčių krypties vėjas. Pradedant vakariniais šalies rajonais, į šalį atkeliaus nauja kritulių banga. Daugiausiai tai bus sniegas, pajūryje šlapdriba, lietus.

Daugelyje vietovių dienos metu laikysis silpnai neigiama temperatūra, eismo sąlygas sunkins ne tik krituliai, bet ir plikledis. Būkite atidūs.

Pagal dabartinį prognozių modelį, tikėtina, jog savaitgalį vėl sulauksime šiltesnių orų, tačiau bus šlapia ir niūru.