Orų prognozė: užsispyręs karštis pamažu atslūgs
Ar­ti­miau­sias ke­lias die­nas lie­taus bus vis ma­žiau, o ali­nan­tis karš­tis lė­tu žings­niu trauk­sis.

Šiandien, paskutiniąją liepos dieną, tankesni debesys raizgys šiaurės vakarinę šalies padangę, čia protarpiais nuvilnis lietus, galima perkūnija.

Didžiausi karščio gniaužtai vyraus vakariniuose, pietvakariniuose ir vietomis pietiniuose šalies rajonuose bei kai kur šiaurinėje šalies dalyje aplink Biržus. Čia temperatūra šoktels iki 31 laipsnio. Dvelks silpnas pietryčių vėjas.

Truputį mažiau – apie 30 laipsnių karščio bus Kaune, Panevėžyje ir Druskininkuose. Vilniuje ir prie jūros oras šils iki 28–29 laipsnių. Šiauliuose bus apie 28, Plungės, Rietavo, Telšių apylinkėse bus apie 26–27 laipsnius šilumos.

Trečiadienį debesuotumas bus mažas, lietaus tikimybė taip pat. Naktį bus apie 18–22 laipsnius šilumos.

Dieną trumpai ir negausiai palis kai kur vakarinėje ir pietinėje šalies dalyje. Išsilaikys silpnas rytų, pietryčių vėjas. Karštis bus vos mažesnis.

Truputį lengviau atsikvėps Vilnius ir rytiniai šalies rajonai, čia bus apie 26–27 laipsnius šilumos, panaši temperatūra vyraus ir pajūryje. Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir šalies pietuose oras sušils iki 28 laipsnių. Iki 30 laipsnių temperatūra kils kai kur pietvakariuose ir šiaurės vakarinėje šalies dalyje.

Ketvirtadienį vietomis danguje supsis daugiau debesų, tačiau gausesnio lietaus jie neatneš, daugelyje vietovių išsilaikys panaši šiluma kaip ir trečiadienį. Vakare suksis vakarinių krypčių vėjas – artinsis pokyčiai.

Būtent jų galima tikėtis penktadienį. Nors temperatūra dar daug kur bus vasariška, visgi antroje dienos pusėje per šalį iš vakarų jau slinks lietaus ir perkūnijos debesys, po kurių orai bus bent šiek tiek gaivesni.

Savaitgalį protarpiais daug kur su perkūnija palis, o karštis bus mažesnis, 30 ir daugiau laipsnių, tikėtina, jau nepasieks.