Orų prognozė: sausio pabaiga bus ypač permaininga
Pa­sku­ti­nė­mis sau­sio die­no­mis ša­ly­je vy­raus ne­pas­to­vūs orai: į ša­lį pa­ma­žu ver­šis šil­tes­nės oro ma­sės, ku­rios su­jauks žie­miš­kus orus. Vis daž­niau su­lauk­si­me miš­res­nių kri­tu­lių, tem­pe­ra­tū­ra kils aukš­čiau, o ke­liai virs čiuo­žyk­lo­mis, tad tiek vai­ruo­to­jams, tiek pės­tie­siems de­rė­tų bū­ti itin at­sar­giems.

Antroje savaitės pusėje dar sulauksime ir trumpo šaltesnių orų įsiveržimo, tačiau remiantis dabartiniais duomenis, pirmos vasario dienos bus gerokai šiltesnės, vyraus silpnai teigiama temperatūra, o sniego danga sparčiai mažės.

Šiandien, pirmoje dienos pusėje, daugelyje vietovių snigs, po pietų kritulių jau bus mažiau, vietomis galimi ir pragiedruliai. Gūsingas vėjas nešios sniegą, vyks pustymas.

Keliuose išsilaikys plikledžio pavojus. Vilniuje dieną bus apie –6, Šiauliuose ir Panevėžyje apie –5 laipsnius šalčio. Kaune šals iki –4 laipsnių. Prie jūros dieną bus apie nulį, vietomis apie 1 laipsnį šilumos.

Antradienio naktį pro pietvakarinius šalies rajonus atkeliaus kita kritulių banga, daugiausiai snigs, dėl gūsingo vėjo pustys. Visgi, ryte prie jūros jau numatomi mišrūs krituliai, čia galima silpnai teigiama temperatūra, bus slidu. Naktį šaltis šalyje svyruos tarp –7–0 laipsnių šalčio.

Dieną vyraus truputį šiltesni orai nei pirmadienį, vakarinėje šalies dalyje numatoma šlapdriba, formuosis plikledis, lijundra, tad keliai bus slidūs. Vilniuje ir Kaune bus apie 1, pajūryje apie 2 laipsnius šilumos. Šiauliuose ir Panevėžyje temperatūra sieks nulį.

Trečiadienį kritulių jau bus mažiau, vietomis numatomi pragiedruliai. Pūs silpnesnis, nepastovios krypties vėjas. Tiek naktį, tiek dieną išsilaikys plikledžio pavojus. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp –4–0 laipsnių šalčio.

Dieną numatoma silpnai neigiama temperatūra, tik prie jūros oras šils iki 1 laipsnio. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose šals iki –1 laipsnio. Vakarėjant orai atšals sparčiau.

Ketvirtadienį šaltis sustiprės, o iš pietryčių į šalį plūstels sniego banga. Keliuose vairuotojų ir vėl lauks iššūkiai. Pūs žvarbus šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Nakties metu temperatūra svyruos tarp –9–2 laipsnių šalčio, numatomas plikledis.

Dieną Vilniuje, Kaune ir prie jūros šals iki –1 laipsnio. Šiauliuose bus apie –3, Panevėžyje apie –2 laipsnius šalčio.

Penktadienį šaltis atlėgs, temperatūra vėl kils, kelius slidins plikledis, formuosis lijundra. Nakties valandomis dar pasikandžios –8–2 laipsnių šaltis, vietomis truputį pasnigs.

Dienos metu temperatūra šalyje svyruos nuo –2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Pirmąjį vasario savaitgalį temperatūra šoktels dar aukščiau, tačiau bus vėjuota, dėl įsismarkavusio pietryčių krypties vėjo.