Orų prognozė: saulės beveik nematysime, vienas reiškinys kels pavojų
Gam­to­je auk­si­nio ru­dens ne­li­ko nei kva­po, vis daž­niau sken­di­me tirš­tuo­se rū­kuo­se, o sau­lę sle­pia pil­ki de­be­sys.

Jau vakar vietomis rūkas taip ir neišsisklaidė, o saulė palepino tik kai kurias šalies vietoves. Artimiausiomis dienomis dangus niūrus bus visur, taip pat teks būti itin atsargiems visiems eismo dalyviams – šalyje tvyros klastingi rūkai, kuriems sunkiai seksis prasisklaidyti net dienos metu.

Margaritos Vorobjovaitės nuotraukos

Šiandien dangų daug kur gaubs debesys, vietomis išsilaikys rūkas. Kai kur, daugiausiai vakarinėje šalies dalyje galimas nedidelis lietus. Dvelks pietų, pietryčių krypties vėjas.

Dienos metu šilumos jau bus mažiau nei vakar. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 7, Kaune ir prie jūros iki 8 laipsnių.

Šeštadienį numatomi labai panašūs orai, daug kur dulksnos lietus. Naktį ir rytą suboluos rūkas. Temperatūra svyruos tarp 3–7 laipsnių šilumos. Prie jūros bus laipsniu kitu šilčiau.

Dieną dangus bus niūrus, rūkas vietomis užsiliks. Pūs kiek juntamesnis pietryčių krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 8, Kaune iki 9 laipsnių. Prie jūros bus apie 10–11 laipsnių šilumos.

Sekmadienį numatomas gūsingas rytų, pietryčių krypties vėjas. Nakties valandomis rūkas tvyros tik kai kur, ryto metu vietomis galimi pragiedrėjimai. Išsilaikys panaši šiluma kaip ir šeštadienio naktį ir sieks 3–7 laipsnius.

Dieną kai kur debesų šydas sutrūkinės, bet tik trumpam. Rytiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose bus vėsiausia, čia temperatūra svyruos tarp 4–6 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 6, Kaune apie 7–8, prie jūros apie 9 laipsnius šilumos.

Ateinančios savaitės pradžioje orai bus drėgnesni, galime sulaukti mišrių kritulių. Pirmadienį išsilaikys panaši šiluma, vietomis galimos šlapios snaigės. Antradienį bus truputį šilčiau, daug kur lis, pūs gūsingas pietryčių krypties vėjas.

Taigi, kol kas orai kardinaliai atvėsti dar neskubės. Numatomos rudeniškai darganotos, niūrios dienos.