Orų prognozė: šalyje įsisiautės stiprus vėjas – būkite atidūs
Itin ne­ma­lo­nūs orai tę­sia­si ir to­liau. Šian­dien pir­mo­je die­nos pu­sė­je lie­tus pa­sieks va­ka­ri­nius, šiau­rės va­ka­ri­nius ša­lies ra­jo­nus ir ju­dės gi­lyn į ša­lį.

Dienai bėgant daug kur nuvilnis lietus, vietomis gausus. Palaipsniui įsisiautės pietvakarių krypties vėjas, tad būkite atidesni, nes vėjas gali aplaužyti medžių šakas, pridaryti kitų nemalonumų.

Stipriausi vėjo gūsiai numatomi vakarinėje šalies dalyje, prie jūros, kur sieks 20–27 m/s. Čia orai bus audringi.

Vilniuje įdienojus bus apie 10, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 11 laipsnių šilumos. Prie jūros oras šils iki 14–15, šalies pietuose iki 12 laipsnių.

Ketvirtadienis taip pat bus vėjuotas, išsilaikys gūsingas vakarų krypties vėjas, ypač vakarų Lietuvoje, pajūryje. Tačiau temperatūra jau pakils aukščiau.

Nakties metu kai kur palis, numatoma 8–14 laipsnių šiluma. Šilčiausia bus prie jūros.

Dieną daug kur protarpiais trumpai palis, bus debesuota su pragiedruliais. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 16, Kaune apie 17 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir pajūryje oras šils iki 15 laipsnių.

Penktadienio naktį ir pirmoje dienos pusėje šalį talžys smarkus vakarinių krypčių vėjas. Dienai bėgant vėjas po truputį silps.

Tiek naktį, tiek dieną per šalį nuvilnis trumpalaikiai lietūs, protarpiais tarp debesų spės ir saulė nušvisti.

Naktį numatoma 9–14 laipsnių šiluma. Dienos metu temperatūra bus mažesnė nei ketvirtadienio dieną. Vilniuje ir Kaune termometrai fiksuos 15 laipsnių šilumos. Šiauliuose bus apie 12, Panevėžyje ir prie jūros apie 13 laipsnių šilumos.

Po itin drėgnos ir vėjuotos savaitės lengviau atsikvėpsime savaitgalį. Remiantis dabartiniais duomenimis, poilsio dienomis dažniau nušvis saulė, kritulių gali iškristi vos kai kur. Šeštadienį pūs vidutinio stiprumo šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Sekmadienį suksis stipresnis pietvakarių krypties vėjas.

Naktys bus vėsios, vyraus 2–8 laipsnių šiluma, prie jūros išsilaikys laipsniu kitu didesnė šiluma. Dienomis temperatūra svyruos tarp 10–14 laipsnių.