Orų prognozė: neįprastą lapkričio šilumą greitai pamiršime
Įpu­sė­jus lap­kri­čiui Lie­tu­va vis dar „po šil­tų orų skrais­te“. Kol kas ša­ly­je dar vy­raus ti­krai ga­nė­ti­nai šil­tos, švel­nios ir sau­sos die­nos. Nors šeš­ta­die­nio nak­tį vie­to­mis šal­tu­kas pa­si­kan­džios stip­riau, die­ną tem­pe­ra­tū­ra dar stieb­sis pa­kan­ka­mai aukš­tai.

Visgi, jau kitą savaitę žiemiškų orų akcentų bus daugiau: šals dažniau, o debesys taškysis ne tik lietumi, bet ir šlapiomis snaigėmis.

Šiandien dieną kritulių nenumatoma, sulauksime pragiedrulių, ypač vakare, kuomet debesys plauks tolyn, oras sparčiai atvės. Pūs nestiprus rytų, pietryčių krypties vėjas.

Dienos metu šilumos bus laipsniu kitu mažiau nei vakar. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje temperatūra svyruos apie 4, Kaune apie 5 laipsnius šilumos. Prie jūros oras šils iki 6 laipsnių.

Šeštadienio naktį šaltuko gniaužtai sustiprės ir neigiama temperatūra numatoma daugelyje šalies vietovių. Labiausiai atvės rytiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose, čia šals iki –5 laipsnių.

Pajūryje išsilaikys aukščiausia temperatūra ir bus apie 2–4 laipsnius šilumos. Likusioje šalies dalyje šals iki –3–0 laipsnių. Nakties ir ryto metu keliuose pavojų kels ne tik rūkas, bet ir plikledis.

Dieną dangumi keliaus didesni debesys, pūs nestiprus vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Žymesnių kritulių nenumatoma.

Vilniuje ir Kaune bus apie 3, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 4 laipsnius šilumos. Prie jūros numatoma 6–7 laipsnių šiluma.

Sekmadienį prireiks skėčio, temperatūra vėl kils aukščiau. Numatomas apniukęs dangus, daug kur pasirodys krituliai, vietomis mišrūs. Dieną suksis gūsingas ir žvarbus šiaurės rytų krypties vėjas.

Nakties metu suboluos rūkas. Vietomis pietiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose bus apie nulį. Pajūryje termometrai fiksuos 5–7, likusioje šalies dalyje 2–5 laipsnius šilumos.

Dieną Vilniuje bus apie 4, Šiauliuose apie 5 laipsnius šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 6, pajūryje iki 7 laipsnių.

Pirmadienį dar daug kur numatomi krituliai, jau dažniau gali pasirodyti šlapdriba. Šiluma bus kuklesnė. Nakties ir dienos temperatūros mažai skirsis ir svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos.

Nuo antradienio šaltesnė oro masė veršis stipriau. Pūs smarkokas rytų vėjas. Naktimis šals, dienomis temperatūra svyruos apie nulį. Protarpiais gali pasirodyti būrelis snaigių. Tikėtina, jog gausesnių kritulių galime sulaukti savaitei baigiantis.