Orų prognozė: atkeliauja kardinalios orų permainos
Šio­mis die­no­mis orai be­veik pri­me­na žie­mą, ku­ri ka­len­do­riuo­se jau pra­si­dės ry­toj, vis­gi iki pil­nos lai­mės, ko ge­ro, daug kam trūks­ta snie­go.

Tačiau ne už kalnų į šalį plūstels kritulių banga, tačiau vargu ar tai pradžiugins. Panašu, jog ruduo dar pasiduoti neketina. Tiek penktadienį, tiek šeštadienį Lietuvoje dar laikysis itin žvarbūs orai, naktimis termometrai pasieks dviženklius šalčio rodmenis, tačiau jau sekmadienį prasidės permainos.

Šiandien šalyje debesuotumas bus mažas, tad galėsime mėgautis dangaus žydryne. Visgi, lauke ilgai būti nesinorės, nes dėl žvarbaus pietų, pietryčių krypties vėjo šalčio pojūtis bus žymiai stipresnis.

Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki –3–2 laipsnių. Kaune bus apie –1, pajūryje apie nulį. Prie jūros numatomas itin nemalonus vėjas, kurio gūsiai sieks 18 metrų per sekundę.

Gruodžio 1-osios naktį, išsilaikys gūsingas pietryčių krypties vėjas. Rytiniuose ir pietrytiniuose šalies rajonuose temperatūra nukris iki –12–10 laipsnių. Likusioje šalies dalyje vyraus –9–5 laipsnių šaltis.

Dieną vėjas sušvelnės, numatomas nepastovus debesuotumas. Po pietų vietomis rytiniuose šalies pakraščiuose gali truputį pasnigti.

Vilniuje ir Kaune bus apie –4, Šiauliuose ir Panevėžyje apie –5 laipsnius šalčio. Pajūryje vyraus –2 laipsnių temperatūra.

Sekmadienį orai keisis.

Naktis dar bus šalta, temperatūra svyruos tarp –10–6 laipsnių šalčio, tik prie jūros šals kiek silpniau. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas.

Dienos metu dangų jau dažniau niaukstys debesys, prie jūros oras jau sušils iki 2 laipsnių.

Vilniuje ir Panevėžyje bus apie –3, Šiauliuose apie –2, Kaune apie –1 laipsnį šalčio.

Remiantis dabartiniais duomenimis, nuo pirmadienio įsivyraus šiltesni orai, įsismarkaus pietinių krypčių vėjas, o šalį merks visa puokštė kritulių.

Pirmadienio naktį ir rytą eismo sąlygas sunkins krituliai: vietomis pasnigs, vakarinėje šalies dalyje krituliai bus skystesni, kai kur formuosis plikledis. Šals gerokai silpniau, apie –4–0 laipsnių.

Dienos metu jau daug kur numatoma silpnai teigiama temperatūra ir krituliai: lietus, šlapdriba. Temperatūra svyruos nuo nulio iki 6 laipsnių šilumos.

Per kitas paras taip pat išsilaikys drėgni, vėjuoti ir ganėtinai šilti orai.