Orai: ruduo dar nustebins – po vėsaus savaitgalio plūstels šiluma
Ar­ti­miau­sio­mis die­no­mis bus tru­pu­tį vė­siau, ta­čiau ne­il­gam, jau ki­tą sa­vai­tę į Eu­ro­pą at­ke­liau­ja ne­įp­ras­tai šil­ti orai. Ši­lu­ma pa­le­pins ir Lie­tu­vą.

Šeštadienio naktį be kritulių, kai kur suboluos rūkas. Nakties metu šilčiausia bus prie jūros, kur temperatūra svyruos apie 15 laipsnių. Šiaurės rytiniuose šalies rajonuose vyraus 6–9 laipsnių šiluma. Likusioje šalies dalyje temperatūra svyruos tarp 9–13 laipsnių šilumos.

Dienos metu dažniau palis vakarų, šiaurės vakarų Lietuvoje ir kai kur pietrytiniuose šalies rajonuose. Pūs gūsingas (ypač prie jūros) pietvakarių, vakarų krypties vėjas.

Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 19 laipsnių šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 20 laipsnių. Pajūryje bus apie 17–18 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį vietomis dar palis, temperatūra sieks 8–12, pajūryje 14–15 laipsnių šilumos.

Dieną pro debesis žvilgčios saulė, gausių kritulių nebus, tik vietomis vos pakrapnos. Pūs smarkokas vakarų vėjas.

Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 18, Kaune ir Panevėžyje apie 19 laipsnių šilumos. Prie jūros numatoma 17 laipsnių temperatūra.

Kitą savaitę plūstels šilumos banga

Ateinančią savaitę didesnėje Europos dalyje įsivyraus rugsėjo mėnesiui nebūdinga šiluma, tad ir Lietuvoje termometrų stulpeliai vėl šoktels aukščiau. Panašu, kad vasara išeiti nenori, tad kurį laiką dar pasimėgausime malonia šiluma.

Pagal dabartinius duomenis, vėsesnį savaitgalį Lietuvoje keis kur kas šiltesnė trečioji rugsėjo savaitė. Jau pirmomis ateinančios savaitės dienomis temperatūra po truputį kils. Pagal dabartinį prognozių modelį, savaitei baigiantis vietomis temperatūra gali pasiekti 23–25 laipsnius šilumos.

Neįprasta šiluma numatoma centrinėje, pietinėje ir vakarinėje Europoje, taip pat vietomis ir šiaurinėje.

Kitą savaitę karštesni orai išsilaikys 4–5 dienas. Labai šiltos dienos numatomos Britų salose, Beniliukso šalyse ir Prancūzijoje. Didesnėje Prancūzijos dalyje termometrų stulpeliiai fiksuos 30–33 laipsnius karščio, informuoja severe-weather.eu

Taip pat itin šiltų orų sulauks šiaurinė Vokietija, vakarinė Lenkijos dalis. Pietų Europoje ir Balkanų pusiasalyje temperatūra šoktels iki 30–34 laipsnių.

Savaitei baigiantis itin šilti orai, tikėtina, jog įsivyraus ir šiaurės rytinėje Europoje ir Baltijos šalyse, čia temperatūra tuo metu perkops 20 laipsnių.