Neįtikėtina gamta: gėjai pingvinai pagrobė pingvinuką
Da­ni­jos Oden­sės mies­to zoo­lo­gi­jos so­de – su­nkiai įti­kė­ti­na nau­jie­na – ping­vi­nų gė­jų po­ra pa­gro­bė ma­žy­lį iš tė­vų, kol tie bu­vo trum­pam iš­ėję pa­plau­kio­ti.

Zoologijos sodą prižiūrinti Sandie Hedgegard Munck spėjo, kad gėjų pingvinų pora labai norėjo tapti tėvais ir tokiam žingsniui galėjo ryžtis dėl to, kad pamanė, jog tikrieji pingvinuko tėvai jo neprižiūri.

„Tėvai kažkur dingo ir jų vaiką paprasčiausiai pagrobė“, – teigė S. H. Munic bei pridūrė, kad heteroseksualios pingvinų poros patinas išties aplaidžiai vykdė savo pareigas.

„Tikrai galiu pasakyti, kad patelė labai rūpinasi jaunikliu ir demonstruoja agresyvų elgesį, jei kas bando artintis prie jos atžalos“, – pasakojo zoologijos sode dirbanti moteris. Jos manymu, tokia situacija, kai jauniklis buvo paliktas vienas galėjo susiklostyti dėl to, kad patelė buvo išėjusi maudytis, o pingvinukas liko patino priežiūrai. Greičiausiai jauniklis liko vienas ir tuomet kitai pingvinų porai jo pagailo ir jie jį pasiėmė.

Zoologijos sodo atstovų teigimu buvo nuspręsta leisti gėjų porai pasilikti jauniklį tuo atveju, jei tikrieji tėvai jo neieškotų, tačiau po kelių dienų abi poros susipešė ir pingvinukas buvo grąžintas tikriesiems tėvams.

Šį pingvinų konfliktą nufilmavo bei patalpino į „Facebook“ zoologijos sodo darbuotojai.

Pastebėjus kokia jautri ir mylinti yra gėjų pingvinų pora S. H. Munck nusprendė suteikti jiems galimybę tapti tėvais. Pingvinams buvo padėtas apvaisintas kiaušinis, kuriuo negalėtų tinkamai pasirūpinti tikroji jų mama.

Tai ne pirmas kartas kuomet gėjai pingvinai atsiduria žiniasklaidos akiratyje. Dar 2004 metais dienraštis „The New York Times“ publikavo pasakojimą apie pingvinus Rojų ir Silo, kurių santykiai prasidėjo 1998 metais Niujorko centrinio parko zoologijos sode.

Zoologijos sodo darbuotojai pastebėjo du vyriškos lyties pingvinus, kurie buvo įsitraukę į poravimosi ritualus: pora glaudėsi vienas prie kito kaklais, siuntė vienas kitam kitus poravimosi signalus.

Darbuotojai taip pat atkreipė dėmesį, kad pingvinai bandė su savimi tampyti akmenį taip, lyg jis būtų kiaušinis. Tuomet zoologijos sodo darbuotojai davė porai tikrą kiaušinį, iš kurio išsirito pingvinukas pavadintas „Tango“ vardu.

Apie trijulę net parašyta vaikiška knyga, kuri dienos šviesą išvydo 2005 metais.