Neįprasta šunų mokymo akademija
Ita­li­jos šiau­rės va­ka­ruo­se jau dau­giau kaip šim­tą me­tų vei­kia aka­de­mi­ja, mo­kan­ti šu­nis ieš­ko­ti tru­mų. Šiuos po že­me au­gan­čius gry­bus la­bai ver­ti­na vi­so pa­sau­lio gur­ma­nai.

55 metų mokytojas Giovanni Monchiero pasakojo, kad šiam darbui reikia labai daug kantrybės. Jo teigimu, šuniui tai yra žaidimas. Vyras meta trumą arba juo iškvepintą kamuoliuką, už kurį keturkojis gauna kokį nors skanėstą. Šis žaidimas pamažu sunkėja – pavyzdžiui, daikto reikia ieškoti aukštoje žolėje, o vėliau – po žeme.

Roddi miestelio apylinkės Pjemonto regione garsėja baltaisiais trumais. Šiais metais 100 gramų šių vertingų grybų kainuoja 350 eurų. Pernai kaina, beje, buvo kone dvigubai didesnė. Vienas grybas vidutiniškai sveria apie 20 gramų. Italui Giovanni trumų „medžioklė“ yra aistra. Sezono metu, kuris trunka nuo rugsėjo iki sausio, vyras jų ieško kiekvieną rytą ir vakarą.

„Giovanni yra geriausias visame Pjemonto regione. Tai trečias šuo, kurį jis man apmoko“, – sakė Diego Guaraldo. Jo augintinis Rokis, užuodęs trumą, tarsi pakvaišta. Tiesa, šis šunelis turi silpnybę iškart kramtyti radinius. Tačiau specialistas ramina, kad tai nėra problema. Tereikia šunį išmokyti išmainyti trumą į kokį nors skanėstą.

Šunų mokymo akademiją įkūrė Giovanni prosenelis 1880 metais. Trijų savaičių trukmės mokymai čia kainuoja 400 eurų. Šuo gauna pagrindus, bet norint, kad jis taptų tikrai geru ieškotoju, reikia vidutiniškai trejų metų. Be to, svarbu nuolat treniruoti augintinį, kad šis nepamirštų įgūdžių. Italas yra treniravęs dešimtis šunų, tarp jų net vokiečių pinčerį. Vyro teigimu, ne visos veislės yra tam imlios.