Mėnesiui stabdomi kirtimai Labanoro girioje
Ki­lus vi­suo­me­nės ne­pa­si­ten­ki­ni­mui dėl La­ba­no­ro re­gio­ni­nia­me par­ke ker­ta­mų vals­ty­bi­nių miš­kų, vi­suo­se juo­se mė­ne­siui stab­do­mi kir­ti­mai.

„Kilus visuomenės susirūpinimui dėl kertamos Labanoro girios, šioje saugomoje teritorijoje esančiuose valstybiniuose miškuose vieną mėnesį nebus vykdomi jokie kirtimai“, – pranešė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Jo žodžiais, pertrauka būtina, siekiant iš naujo peržiūrėti miško kirtimų planus, įvertinti, ar ūkinė veikla Labanoro girioje ligšiol nebuvo neteisėta.

„Tam, kad peržiūrėtume visas planavimo procedūras, įvestume saugiklius, kad tokiose vietose – vertingiausi miškai, biologinės įvairovės miškai būtų apsaugoti, ir manau, kad ta pauzė tam ir reikalinga – susivokti, susiprasti, ar buvo padaryti pažeidimai, kad ateityje jų būtų išvengta“, – trečiadienį Seime po susitikimo su parlamento vadovu Viktoru Pranckiečiu BNS sakė ministras.

V. Pranckiečio teigimu, miškų kirtimų planavimo problemų yra.

„Sustabdydamas ir ištirdamas visą padėtį, aiškiai galės atsakyti ir visuomenei, kokios yra klaidos, ar jos yra ir kaip pakeisti situaciją, kad planuoti taip, kad žmonių lūkesčius atitiktume“, – tvirtino Seimo pirmininkas.

Pasak K. Navicko, Labanoro regioniniame parke šiemet suplanuota iškirsti 166 hektarus miškų, iš jų 90 ha jau yra iškirsta.

Ministras prognozuoja, kad visoje Lietuvoje jau iškirsta apie du trečdaliai suplanuotų iškirsti miškų.

K. Navickas sakė neturintis informacijos dėl galimų pažeidimų kitose šalies vietose kertant valstybinius miškus, tačiau neatmetė, kad jų gali būti.

„Peržiūrėsime visų (kirtimų – BNS) planavimą iš esmės,“ – BNS teigė K. Navickas.

Valstybinė miškų urėdija vienam mėnesiui privalės nutraukti kirtimus Labanoro regioniniame parke ir peržiūrėti šių kirtimų planavimo procedūras. Valstybinei miškų tarnybai pavesta per šį laiką patikrinti, kaip laikomasi miško kirtimo taisyklių, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį su aplinkos ministru sutarė, kad turėtų būti griežtinama kirtimų vertinguose Lietuvos miškuose tvarka. Planuojama dvigubinti plotus, kuriuose negalima ūkinė veikla, riboti plynus kirtimus.

Pasak premjero, netrukus Vyriausybę pasieks siūlymai, kaip labiau apsaugoti Labanoro girią, svarstomas klausimas ir dėl plynų kirtimų ribojimų.