Lyg iš pasakos: Norvegijoje užfiksuotas ypač retas, baltos spalvos elniukas
24 me­tų fo­tog­ra­fas pa­sa­ko­jo: „Vaikš­ti­nė­jau kal­nuo­se, kur žval­giau­si gra­žaus kraš­to­vaiz­džio vie­tų ki­toms ma­no ke­lio­nių fo­tog­ra­fi­joms įam­žin­ti, kuo­met it iš nie­kur iš­vy­dau šį nuo­sta­bų ma­žą su­tvė­ri­mą.“

Nors šis gyvūnas beveik visiškai susiliejo su žiemiška aplinka, anot fotografo, jis net nebandė slėptis, o netgi „pozavo“ kelioms nuotraukoms.

Tačiau pats Nordsveen sako iš šio susidūrimo išsinešęs ne tik įspūdingas fotografijas: „Jis priėjo labai arti manęs ir kurį laiką tiesiog žiūrėjome vienas kitam į akis,“ – savo įspūdžiais dalinosi vyriškis.

„Po kelių minučių iš už medžių išlindo ir elnio jauniklio motina. Kurį laiką mažylis dar vaikštinėjo aplink, kol galiausiai nuskuodė link mamos. Tai buvo magiška ir pasaką primenanti akimirka.“

Baltieji šiauriniai elniai išsiskiria reta genetine mutacija, kuri pakeičia jų kailio pigmentą ir leidžia jiems susilieti su snieguota aplinka.

Priešingai nei albinosų atveju, baltuosiuose elniuose vis dar esama tamsios spalvos pigmento jų akyse ir raguose.Lyg iš pasakos: Norvegijoje užfiksuotas ypač retas, baltos spalvos elniukas (FOTO)

šiandien 14:19

Lyg iš Kalėdinės pasakos nužengęs, ypatingai retas baltos spalvos elniukas neseniai buvo pastebėtas Norvegijos sostinėje, Osle, kur jį įamžino fotografas Mads Nordsveen.