Lietuvai smogs geomagnetinė audra: galimos šiaurės pašvaistės
Kuo­met Sau­lės at­mos­fe­ro­je at­si­ve­ria vai­ni­ki­nė sky­lė, ji į to­li­mą­jį kos­mo­są pa­lei­džia sau­lės da­le­les. Mū­sų pla­ne­tos ne­lai­mei, Sau­lė kaip tik į Že­mę ir nu­krei­pė net dvi vai­ni­ki­nes sky­les. 

Iš mažesniosios skylės plūstelėję saulės vėjai didesnės geomagnetinės audros nesukėlė, tačiau saulės vėjai ištrūkę iš antrosios, didesniosios skylės, mūsų planetą pasieks artimiausiu metu.

Tikimybė, kad jie sukels G1 klasės (nedidelę) ar net G2 (vidutinę) klasės audrą.

Ekvinokcijos plyšiai, esantys Žemės magnetiniame lauke leis saulės vėjams įžiebti Arktines pašvaistes.

Poliarinė pašvaistė tikėtina, kad labiausiai bus matoma Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje bei Islandijoje, tačiau yra tikimybė, kad ją pavyks išvysti ir gerokai piečiau.

Tačiau yra vienas BET

Žemės magnetinis laukas saugo žmones nuo radiacijos prasiveržimų, tačiau saulės audros gali paveikti palydovines technologijas.

Gismeteo.lt pateiktos prognozės

Tai gali paveikti orbitoje esančius palydovus, sutrikdyti GPS navigacines sistemas, mobiliųjų telefonų ryšio signalus ir palydovinių televizijų darbą.

Be to, dalelių banga magnetosferoje gali sukelti dideles sroves, o tai gali lemti padidėjusį elektros energijos kiekį linijose dėl ko gali perdegti elektros transformatoriai arba gali būti prarastas elektros energijos tiekimas.

Taip pat vyraujant geomagnetinėms audroms jautresni žmonės susiduria su įvairiais sveikatos negalavimais.

Magnetinės audros spalio mėnesį

2018 metų spalį magnetinės audros bus ganėtinai intensyvios. Mūsų planetos gyventojai turėtų pasiruošti keturioms rimtesnėms geomagnetinėms audroms.

Spalio mėnesio vidurys yra intensyvaus saulės aktyvumo periodas. Trys pirmojo lygio magnetinės audros, prognozuojama įvyks spalio 7, 10 ir 19 d. Spalio 8 d. Žemė susidurs su antro lygmens, galinga magnetine audra.

Be to, spalio 11, 18 ir 20 d. žmonės taip pat gali jausti magnetinių sutrikimų daromą įtaką jų savijautai.

Magnetinių audrų ir geomagnetinių svyravimų metu, jautresni žmonės gali susidurti su galvos skausmu, nemiga, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimais, sumažėjusiu darbingumu ir nuovargiu, padidėjusiu adrenalino lygiu kraujyje, chroninių ligų simptomų suintensyvėjimu, stresu bei depresija.

Šią savijautą pagerinti gali tinkamas poilsis, subalansuota mityba ir pasivaikščiojimai gryname ore.