Laukuose pastebėjo keistas sniego formas: tai retas meteorologinis reiškinys
Bri­ta­ni­jos lau­kuo­se vy­ras pa­ste­bė­jo ne­įp­ras­tus snie­go ri­ti­nius, ku­riuos iš pat pra­džių pa­ma­nė, kad pa­da­rė vai­kai.

Visgi, tai yra neįprastai šaltų orų fenomenas, kuris vadinamas „sniego ritiniais“ (angl. snow roller).

51 metų Brian Bayliss, šešis neįprastus sniego darinius pastebėjo praėjusį šeštadienį, važiuodamas pro laukus Marlboro apylinkėse, Viltšyre.

Cilindrinių sniego ritinių diametras siekė apie 0,6–0,9 metro ir 0,9 metrų plotį, o paskui save jie buvo palikę ilgus šleifus.

Bayliss pamanė, kad tai bus vietos vaikų iškrėsta išdaiga, tačiau priėjęs arčiau nustebo šalia neišvydęs nei vieno pėdsako.

Nuotraukas nusiuntęs meteorologams jis sužinojo, kad iš tiesų tai yra labai retų meteorologinių sąlygų pavyzdys.

Sniego ritiniai formuojasi, kuomet vėjas stumia sniegą per žemę, rinkdamas ir sukdamas jį į tuščiavidurį cilindrą.

Tam, kad jie susiformuotų virš šalto sniego sluoksnio ant žemės turi vyrauti lengvas snyguriavimas, taip pat tai turėtų vykti ant kalvos, be pernelyg virš žemės išsikišusios augmenijos.

Sniegas turi būti pakankamai drėgnas, kad ritamas sukibtų, tačiau nepriliptų prie žemės.

Vėjas žeme stumia nedidelį ledo gabalą ir aplipina jį vis storėjančiu sniego sluoksniu.

Nors vėjas padeda formuotis šiems ritiniams, visgi didesnieji, kokie užfiksuoti nuotraukose, susiformuoja besiridendami nuo kalvos žemyn.

Vietovė, kurioje vyras užfiksavo šį reiškinį, yra įsikūrusi ganėtinai aukštai, maždaug 200 metrų virš jūros lygio, taigi sniego sluoksnis čia buvo storas.

Miškų darbininkas, 51 metų Bayliss, sakė niekada anksčiau nematęs nieko panašaus, o priėjęs arčiau per ritinių vidurį galėjo matyti šviečiančią saulę.