Kilauea ugnikalnio lavos bomba „smogė“ turistiniam laivui: sužaloti 22 žmonės
Ma­žiau­siai 22 žmo­nės bu­vo su­ža­lo­ti, po to kai Ha­va­juo­se la­vos ka­muo­lys įskrie­jo pro tu­ris­ti­nio lai­vo sto­gą.

Netoli laivo besiveržianti lava pliūptelėjo link laivo ir pateko ant jo stogo. Pradeginusi stogo dangą lava pateko į sėdimąją laivo zoną.

Incidento metu fiksuotas didžiausias sužalotų asmenų skaičius, nuo pat besitęsiančio Kilauea ugnikalnio išsiveržimo pradžios – jų 22. Apie 20 metų moters būklė sudėtinga, jai lūžo šlaunikaulis.

Dar trys asmenys, būdami stabilios būklės, šiuo metu yra ligoninėje. Likusi keleivių dalis patyrė įvairius nudegimus, įdrėskimus ir kitus paviršinius sužalojimus, informuoja metro.co.uk.

Visi jie plaukė laivu, kuris turistus plukdina į vandenyną, kur jie gali išvysti į vandenį, iš ilgą laiką besiveržiančio ugnikalnio, plūstančią lavą.

Lava pramušė laivo stogą ir paliko jame žiojančią skylę. Pažeisto laivo savininkas ir kapitonas, pasakojo, kad jis niekad nebuvo matęs sprogimo, kurio metu ant jo laivo lytų išsilydžiusiomis uolienomis.

Jis ir jo turistinė grupė šiame regione praleido apie 20 minučių, plaukdami už maždaug 450 metrų nuo kranto.

Jis nepastebėjo jokios didesnės grėsmės, taigi pasuko savo laivą arčiau, maždaug 230 metrų nuotoliu nuo lavos. Tačiau netrukus aplink juos įvyko sprogimas.

Laivo kapitonas, Didžiojoje saloje gyvena nuo 1983 metų ir turistinius pasiplaukiojimus organizuoja jau daugybę metų. Kapitonui buvo tikras šokas, nes nieko panašaus jis per tiek metų dar nebuvo matęs.

Oficialios tarnybos perspėjo apie pavojų, tykantį priartėjus prie į vandenyną plūstančios lavos. Jų teigimu, lavos ir vandens sąlyčio metu susiformuoja rūgšties debesys ir smulkios stiklo dalelės.

Visgi, nepaisydamos pavojų, kelios kompanijos ir toliau vykdo tokius turus.