Keturkojų rinka didina gamintojų pelną
Pro­duk­tų šu­nims rin­ka yra di­de­lė ir pa­klau­si. Ke­tur­ko­jams rei­kia ne tik ėda­lo, vais­tų, hi­gie­nos prie­mo­nių, bet ir kos­me­ti­kos bei dra­bu­žių. Lie­tu­vos įmo­nės sėk­min­gai iš­nau­do­ja šią ni­šą ir yra su­kū­ru­sios uni­ka­lių pro­duk­tų.

Skaičiuojama, kad pasaulyje yra per 200 mln. šunų, o jų šeimininkai gali tapti potencialiais įvairių gamintojų klientais.

„Kika group“ kinologai įvertino rinkos poreikį ir išsprendė ašarų dėmių aplink šunų akis problemą. Ji būdinga 80 proc. šunų. Rūdžių spalvos dryžio formos „upeliai“ labiausiai pastebimi, jei keturkojai yra balto ar šviesaus kailio. Ašarų dėmės labiausiai būdingos tokių veislių kaip Maltos ir garbanotųjų bišonų, špicų, mopsų, kokerspanielių, pudelių, čihuahua šunims.

Lietuvoje dar tikrai ne visi šunys šeriami jiems skirtu ėdalu, o maisto likučiais nuo šeimininkų stalo, nors toks maistas jiems gali būti net kenksmingas.

„Šviesiakailių šunų priežiūra sudėtinga, nes viena jų problemų – dėl ašarų aplink akis ruduojantis kailis. Būtent dėl intoksikuoto, užteršto organizmo ašaros ir seilės tampa neskaidrios bei tekėdamos palieka rudas dėmes ant kailio. Todėl pasitelkę gyvūnų mitybos, veterinarijos ir gamybos technologijų ekspertus trejus metus tyrėme, eksperimentavome ir derinome sudedamąsias dalis. Mums pavyko – sukūrėme aukščiausios kokybės sausą ėdalą, kuris padeda išvalyti augintinio organizmą ir padaryti šuns ašaras bei seiles skaidrias, kad šios neteptų balto ar šviesaus augintinio kailio“, – sakė bendrovės Eksporto skyriaus vadovas Paulius Ausmanas.

Sausas ėdalas „Nature’s Protection Superior Care White Dogs“ šiuo metu eksportuojamas į daugiau nei 50 pasaulio šalių, neseniai įžengta ir į Japonijos rinką. „Vien į Pietų Korėją šį produktą reguliariai siunčiame konteineriais“, – tiksliai gamybos apimties nenorėjo įvardyti įmonės atstovas.

Be minėtų šalių, šis sausas ėdalas šunims taip pat keliauja į Malaiziją, Indoneziją, Filipinus, Tailandą, Singapūrą, Honkongą, Švediją, Suomiją, Čekiją, Portugaliją, Graikiją, Izraelį, Saudo Arabiją ir kitas šalis.

Naudoja natūralius ingredientus

Prieš devynerius metus Vilniuje įkurta bendrovė „Biocos academy“ buvo viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, gaminančių natūralią kosmetiką. Susidomėjimas tokia kosmetika jau kuris laikas pastebimai auga, o natūralūs ingredientai jau naudojami ir gyvūnų kosmetikai. Bendrovė šių metų pradžioje pristatė naują, išskirtinę natūralių priemonių gyvūnams liniją „Biocos Pet Care“. Ji gamina produktus, skirtus šunų akims, nosiai bei pėdoms prižiūrėti, kvapams neutralizuoti, purškalus stresui bei įtampai sumažinti. Pasak linijos sumanytojos aromaterapeutės, turinčios ir ilgametę darbo su gyvūnais patirtį, Giedrės Juozapavičienės, ypač populiarus yra natūralus apsauginis balzamas, taip pat balzamas pažeistoms pėdutėms. Jie, pasak G. Juozapavičienės, padeda pasiruošti šaltajam sezonui ir saugo šunų pėdutes nuo išsausėjimo, šerpetojimo bei nepalankių oro sąlygų. Kol kas „Biocos Pet Care“ linijos produktais prekiaujama tik Lietuvoje.

Grįžo į produktų portfelį

Savo gamybinę veiklą mūsų šalyje „Mars Lietuva“ 1993 metais pradėjo būtent nuo konservuoto ėdalo šunims gamybos. Jis tuo metu buvo eksportuojamas į Skandinavijos šalis. „Bendrovė ir gamybos mastas augo, gaminamos produkcijos spektras taip pat plėtėsi, o turimos technologijos ir gamybos procesai turėjo įtakos tam, kad 2011 metais tapome išskirtinai katėms ėdalą gaminanti gamykla. Pernai „pabėgėlis“ grįžo į produktų portfelį: Gargžduose (Klaipėdos r.) vėl gaminamas „Pedigree“ prekės ženklo konservuotas maistas šunims. Mums buvo patikėta naujo pobūdžio produkto gamyba nedidelėse – 100 gramų – pakuotėse“, – pasakojo „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas regionui Mindaugas Rupšys.

Pasak „Mars Lietuvos“ atstovo, pastaruoju metu pastebima tendencija, jog daugėja mažų ir itin mažų šunų – įvairiais skaičiavimais, šios veislės sudaro 50 proc. visų turimų šunų. Ši tendencija matoma ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje, atitinkamai auga ir jiems skirto ėdalo paklausa. „Deja, Lietuvoje dar tikrai ne visi šunys šeriami jiems skirtu ėdalu, o maisto likučiais nuo šeimininkų stalo, nors toks maistas jiems gali būti net kenksmingas“, – teigė M. Rupšys.

Veterinarijos gydytoja Ramunė Dvaržeckienė priminė, kad anksčiau minėtos ašarų dėmės gali signalizuoti apie rimtas akių ligas, kurių atsiradimą nulemia ir nekokybiškas bei nesubalansuotas ėdalas.