Katės taip pat žino savo vardus
Moks­li­nin­kai nu­sta­tė, kad ka­tės, pa­na­šiai kaip šu­nys, at­ski­ria sa­vo var­dą nuo ki­tų žo­džių, ta­čiau rea­guo­ja į jį daug ra­miau.

Kaip rašo britų portalas „Metro“, apie šunų gebėjimą bendrauti su žmonėmis žinoma daug, bet Japonijos mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kaip naminės katės geba atskirti įvairius žmogaus tariamus žodžius. Eksperimento metu stebėta, ar katės reaguoja į savo vardą, kai iš eilės vardijami įvairūs vienas su kitu nesusiję žodžiai. Tyrime katės dalyvavo kartu su savo šeimininkais. Siekta nustatyti, kaip jos reaguos tiek į jų, tiek į nepažįstamų žmonių tariamus žodžius.

Atidžiai stebėdami gyvūnėlių kūno kalbą, mokslininkai pamatė ženklų, kad katės vis dėlto atpažįsta savo vardą, nes jos šiek tiek pakeldavo ausis arba pasukdavo galvą į kalbančio žmogaus pusę. Tačiau tik tiek. Išgirdusios savo vardą keturkojės likdavo labai ramios: nei uodegą judindavo, nei miaukdavo.

Asociatyvi iliustracija./ pixabay.com nuotrauka

Ekspertų nuomone, tyrimo rezultatai tikrai nėra stebinantys. Pasak jų, gali būti, kad katės į savo vardus reaguoja, nes šie dažnai asocijuojasi su malonumais (maistu, žaidimais), o kartais ir ne su tokiais maloniais dalykais (maudynėmis arba kelione pas veterinarą).

Atsuko Saito iš Sofijos universiteto Tokijuje teigia, kad mokslo žurnale „Scientific Reports“ paskelbti tyrimo rezultatai gali padėti pagerinti kačių gyvenimo kokybę. Pavyzdžiui, galbūt pavyktų jas išmokyti, kad tam tikri žodžiai reiškia grėsmę, pavojingas vietas ar daiktus.