Kaip teisingai auginti ir prižiūrėti pomidorų bei paprikų daigus
Va­sa­rio pa­bai­go­je dar­žų tu­rė­to­jai pra­de­da rū­pin­tis po­mi­do­rų, pa­pri­kų, po­rų, agur­kų, va­sa­ri­nių svo­gū­nų ir ki­tų dar­žo­vių dai­gi­ni­mu. Dau­gu­mos jų ve­ge­ta­ci­jai lie­tu­viš­ko šil­to­jo se­zo­no ne­už­ten­ka. Tad jas rei­kia pra­dė­ti dai­gin­ti dar ta­da, kai lau­ke šal­ta – žie­mos pa­bai­go­je, pa­va­sa­rio pra­džio­je. Pa­na­šiu lai­ku pra­de­da­mi dai­gin­ti ir kai ku­rie de­ko­ra­ty­vi­niai au­ga­lai.

Pomidorų daiginimas

Pomidorų daigai, esant geroms sąlygoms, visiškai sudygsta per du ar pusantro mėnesio. Į nuolatinę auginimo vietą nešildomuose šiltnamiuose pomidorai sodinami balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje. Lauke juos patariama sodinti paskutinę gegužės arba pirmąją birželio savaitę.

Prieš sėją, kad augalai geriau sudygtų ir būtų atsparesni bei sunokintų didesnį derlių, sėklas galima grūdinti: jos suberiamos į drėgną audeklą ir 12–18 valandų laikomos –5+2 laipsnių aplinkoje. Vėliau pernešamos į 18–22 laipsnių šilumos temperatūros patalpą, kur turi išbūti 5–16 valandų. Pomidorams svarbiausi yra keturi dalykai: šiluma, šviesa, laistymas ir tręšimas.

Substratas daigams turi būti lengvos mechaninės sudėties, purus, laidus orui ir vandeniui, neužkrėstas ligomis ir kenkėjais, tinkamo rūgštingumo. Jame turi būti optimalus maisto medžiagų kiekis. Tam tinka „Agrochemos“ durpių substratas „Daigams“, kuris pagamintas iš sumaišytų tarpinių ir mažasklaidžių sijotų smulkintų durpių. Tai substratas, skirtas daržovių, gėlių sėkloms sėti ir jų daigams auginti daigyklose, puodeliuose ar dėžutėse. Šį substratą daigams galima maišyti kartu su „Agrochemos“ „Kompostine žeme“.

Optimali pomidorų sėklų dygimo temperatūra yra 20–25 laipsniai šilumos. Auginant daigus, labai svarbu palaikyti tinkamą oro ir substrato temperatūrą – ji turėtų būti ne žemesnė kaip 16 laipsnių šilumos. Esant tokioms sąlygoms, sėklos sudygs per 4–6 dienas.

Kai pomidorų daigai išaugina pirmuosius lapelius, maždaug po 20 dienų, juos reikia persodinti į didesnį vazonėlį ar dėžutę. Persodintus daigus būtina apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, šiek tiek sumažinti temperatūrą – iki 14–16 laipsnių šilumos.

Persodinti pomidorai pirmą kartą tręšiami praėjus 2 savaitėms. Laistomi retai, bet gausiai, šiltu 22–24 laipsnių vandeniu. Pirmajam tręšimui rekomenduojama tręšti „Agrochemos“ trąšomis „Pomidorams“. Tai specialios sudėties trąšų mišinys su mikroelementais. Pomidorus tinka tręšti prieš juos sodinant ar persodinant. Šios trąšos taip pat papildomai naudotinos vasarą, intensyvaus daržovių augimo, žydėjimo, vaisių mezgimo ir derėjimo metu.

Paprikų daiginimas

Paprikos, kaip ir pomidorai, sėjami nuo vasario vidurio iki kovo vidurio, maždaug prieš du mėnesius iki jų sodinimo šiltnamyje. Paprikos dygsta ilgiau nei pomidorai, maždaug dvi savaites.

Substratas šiems augalams turi būti purus ir lengvas. Tam irgi tinka „Agrochemos“ durpių substratas „Daigams“ arba „Biolan juodžemis“. Paprikų sėklos išdygsta, kai oro temperatūra yra maždaug 25–27 laipsniai šilumos. Toliau daiginimo temperatūra gali būti žemesnė, maždaug 20–22 laipsniai šilumos. Daigai tręšiami 2 ar 3 kartus kas 10–12 dienų. Pirmą kartą tręšiama išaugus dviem tikriesiems lapams, paskui – po dviejų savaičių. Tręšimui taip pat tinkamos jau anksčiau minėtos „Agrochema“ trąšos „Pomidorams“.

Visą straipsnį rasite ČIA