Kaip apsaugoti eglutę nuo augintinio?
Ka­lė­dos spar­čiai ar­tė­ja ir jau vi­sai ne­tru­kus rei­kės puo­šti eg­lu­tę. Ta­čiau tų, ku­rie tu­ri na­muo­se ka­ti­ną, ga­li lauk­ti rim­tas iš­šū­kis. Ar aps­kri­tai ver­ta puo­šti eg­lu­tę, jei ji be jo­kių ce­re­mo­ni­jų bus nu­vers­ta ir su­dras­ky­ta?

Ir vis dėlto Kalėdos gali būti puikios ne tik mums, bet ir mūsų katinams. Tik būtina imtis kai kurių priemonių. Svarbu nepamiršti, kad reikia nuo mirtinų nagų apsaugoti ne tik su meile padabintą eglutę (ir keptą kalakutą ant stalo!), bet pasirūpinti ir mylimu demonu. Štai keli patarimai.

Pirmiausia reikia įsitikinti, kad eglutė stovi tvirtai ir stabiliai. Tik taip ji nenuvirs, kai katinas visu svoriu įsikibs į jos kamieną ir liuoksės per šakas. Reikėtų pagalvoti, kaip ją stipriau pritvirtinti prie grindų, sienų ar lubų. Ne taip ir lengva.

Jei tai natūralus medelis, pamerktas į vandenį, jį būtinai reikia uždengti. Specialiai Kalėdoms užaugintose eglutėse, ypač jų spygliuose, apstu įvairių chemikalų. Paprastai katės spyglių neėda, bet gali apsinuodyti palakusios vandens, į kurį prikrito toksiškų spyglių. Jei norite per šventes išvengti kelionės pas veterinarą, vanduo, į kurį pamerkta eglutė, turi būti patikimai uždengtas nuo katės.

Jau pastatėte medelį, bet neskubėkite jo puošti - per tas kelias dienas eglutė augintiniui bus pabodusi ir jis ja taip labai nebesidomės./ Scanpix nuotrauka

Jei vis dėlto katė prisirytų spyglių, jie gali įstrigti žarnyne, jį pradurti, suerzinti ar užkimšti. Todėl teks gerai pasverti, kokio būdo ir protingumo jūsų padaras. Gal ryja viską, kas pasitaiko. Tuomet dirbtinė eglutė – geresnis pasirinkimas. Jei vis dėlto katinėlis drožia tiesiai prie savo dubenėlių ir neima į burną nieko, kas nepanašu į gardų maistą, galima rinktis ir natūralią eglutę, tačiau pribirusius spyglius reikėtų kaip įmanoma greičiau sušluoti.

Jau pastatėte medelį, bet neskubėkite jo puošti – palaukite kelias dienas. Tegul katinėlis jį apuosto, ištiria iš visų pusių, patupi po šakomis ar įsitaiso pamiegoti. Dabar jau galima kabinti bumbulus ir tikėtis, kad per tas kelias dienas eglutė augintiniui bus pabodusi ir jis ja taip labai nebesidomės.

Vis dėlto derėtų pagalvoti, su kiek puošmenų geriau apsieiti. Jei katinas atakuoja eglę 24 valandas per parą, geriau papuošti ją minimaliai. Ir rinktis tvirtas dekoracijas, kurios nesuduš nukritusios ant žemės. Visko, kas labai trapu, reikėtų vengti. Nerizikuoti su blizgučiais – jiems katės negali atsispirti ir jų nekramtyti. Tai gali labai rimtai pakenkti jų sveikatai.

Jei vis dėlto katė prisirytų spyglių, jie gali įstrigti žarnyne, jį pradurti, suerzinti ar užkimšti./ Scanpic nuotrauka

Yra dar vienas triukas, kurį verta panaudoti siekiant apsaugoti nuo katės naminius augalus. Katėms nepatinka citrusų kvapas. Kokia laimė, kad apelsinų aromatas kaip tik asocijuojasi su Kalėdomis! Todėl eglutę galima apšlakstyti apelsinų aliejumi arba pakabinti ant jos citrusinių vaisių griežinėlių. Jie atrodys gražiai, o katinėlis nė artyn neis.

Labai tinka ir juodieji pipirai – pabarsčius jų aplink eglutę namų despotas greičiausiai patrauks kitais keliais.

Gal nežinojote, bet natūraliose eglėse knibžda tūkstančiai vabalų. Jie labai mažiukai ir jūsų katinui nepavojingi, bet prieš nešant eglutę namo ją kurį laiką galima palaikyti garaže, kad visi gyviai iš jos išsilakstytų.