Jungtinė Karalystė mėgaujasi rekordine šiluma: oras sušilo iki 21,2 laipsnių
Žie­mos mė­ne­siai Jung­ti­nė­je Ka­ra­lys­tė­je įpras­tai bū­na niū­rūs, ta­čiau tik ne šiuo me­tu. Pir­ma­die­nį ir an­tra­die­nį čia vy­ra­vo ne­įti­kė­ti­nai šil­tas oras, ko­kio Jung­ti­nė Ka­ra­lys­tė dar ne­bu­vo ma­čiu­si va­sa­rio mė­ne­sį.

Pietvakarinėje Londono dalyje buvo užfiksuota 21,2 laipsnių temperatūra, kuri pagerino visų laikų vasario (ar kito žiemos mėnesio) temperatūrą.

Savaitės pradžioje įvairiose vietose temperatūra svyravo apie 20 laipsnių.

Anksčiau panaši aukšta temperatūra buvo užfiksuota vasario 13 dieną 1998 metais, kai termometrai fiksavo 19,7 laipsnius šilumos (Karališkojoje observatorijoje, Grinviče, Londone).

Itin šilti orai žmones išginė į lauką, kuriame jie žiemiškus rūbus iškeitė į gerokai plonesnius. Vietos parkai buvo užtvindyti žmonių, norinčių pasimėgauti tokiais puikiais orais.

Visoje vakarų Europoje vyrauja itin šilti orai, kuriuose lėmė tropinė oro masė, ir jau beveik savaitę laiko šios teritorijos tarsi atsidūrė po šilumos kupolu.

Škotija taip pat užfiksavo aukščiausią vasario mėnesio temperatūrą, kuri 21 dieną pasiekė 18,3 laipsnius.

Olandijoje, De Bilt, taip pat užfiksuota šilčiausia kada nors buvusi diena vasario mėnesį, kai temperatūra pakilo iki 17,8 laipsnių.

Danija ir pranešė apie šilčiausią užfiksuotą dieną vasario mėnesį, kuomet antradienį oras sušilo iki 15,8 laipsnių.

Palyginimui, tokiu laikotarpiu praeitais metais Jungtinę Karalystę ir didelę dalį Europos alino šaltis ir gausybė sniego, kuriuos lėmė šalčio banga iš Sibiro, pavadinta „pabaisa iš rytų“. Šiuo metu vyraujančios oro sąlygos yra neįtikėtinai kontrastingos.

Kol kas, artimiausiomis dienomis vakarinė Europa dar galės mėgautis itin švelniais orais, tačiau jau pirmomis kovo dienomis, prognozuojama, kad bus vėsiau.

Panaši situacija šiuo metu yra ir Lietuvoje, kurią taip pat pasiekia šios šiltos oro masės kraštelis, tad pas mus orai labiau pavasariški nei žiemiški. Visgi, pirmomis kovo dienomis į šalį sugrįš šaltesni orai.