Jautis Astonas įsivaizduoja esantis arklys
Jau­tį As­to­ną, gy­ve­nan­tį vie­na­me ma­ža­me Pra­ncū­zi­jos ūky­je, iš pra­džių ke­tin­ta pa­skers­ti, bet gal­vi­jas, už­mez­gęs glau­dų ry­šį su žir­gų tre­ne­re, iš­mo­ko įvai­rių triu­kų ir da­bar lei­džia­si jo­di­nė­ja­mas, net da­ly­vau­ja šo­ki­nė­ji­mo per kliū­tis var­žy­bo­se.

Kaip rašo portalas „Oddity Central“, prieš penkerius metus Sabine Rouas, žirgų trenerė iš Strasbūro (Prancūzija), neteko mylimo žirgo, su kuriuo praleido 20 savo gyvenimo metų. Moteris pajuto, kad nebesugebės taip smarkiai prisirišti prie jokio kito arklio, todėl susidomėjo karvių kaimene, laikoma netoliese esančiame ekologiniame pieno ūkyje.

Viena karvių, su kuriomis ji praleido nemažai laiko, tuo metu buvo veršinga. Sabine mano, kad jautukas dar būdamas įsčiose priprato prie jos balso, nes atvestas neilgai trukus ėmė visur paskui ją sekioti. Deja, ūkininkas nebuvo suinteresuotas laikyti jaučio pieno ūkyje. Jis vos trijų mėnesių veršiuką, tuo metu vadintą M309, ketino paskersti.

Žirgų trenerei pavyko perkalbėti ūkininką to nedaryti, o kai jautukui suėjo vieneri, Sabine jį drauge su motina apgyvendino savo arklidėse.

Maždaug tuo pat metu S. Rouas šuolių per kliūtis varžyboms ėmė ruošti ponį Semą. Jautis, gavęs Astono vardą, didžiąją dalį laiko leisdavo su Semu. Taip gyvūnai tapo labai artimi. Sabine tikrai nesitikėjo, kad Astonas atidžiai stebės ponio treniruotes ir net pats išmoks kelių triukų.

„Mokiau Semą kai kurių pagrindinių triukų, o Astonas mus susidomėjęs stebėjo, – pasakojo Sabine. – Todėl pabandžiau pamokyti ir Astoną. Tuomet jo dar nejodinėjau, tik mokiau sekti mano balsą ir eiti šalia.“

Pripratinti 1,3 tonos sveriantį jautį prie balno ir raitelio ant nugaros gana sudėtinga, tačiau Astonas noriai mokėsi, o Sabine buvo labai kantri. Kad galvijas jaustųsi tikrai patogiai, kai ant nugaros sėdi trenerė, prireikė metų, tačiau dabar jis jau geba atlikti net kelis triukus ir peršoka per metro aukščio kliūtis.

Maždaug prieš trejus Sabine su Astonu pradėjo rengti pasirodymus vietinėse mugėse. Tuomet ir pasklido žinia apie milžinišką jautį, šokinėjantį per kliūtis. Šiomis dienomis trenerė su juo keliauja į šuolių per kliūtis varžybas visoje Europoje. Ir nors kartais Astonas, anot Sabine, tampa šiek tiek nervingas, kai ilgai nemato savo draugo ponio, tokios išvykos jaučiui patinka.

Astono gerbėjų gausu ne tik pasirodymuose, bet ir internete: feisbuke jis turi daugiau kaip 11 tūkst., o instagrame – 3,4 tūkst. sekėjų.

Parengė MILDA BARONAITĖ