Iš ugnikalnio liejasi lava
In­do­ne­zi­jos Ja­vos sa­lo­je pra­si­dė­jo Me­ra­pio ug­ni­kal­nio iš­si­ver­ži­mas – iš vul­ka­no lie­ja­si la­vos srau­tas.

2 968 metrų aukščio Merapis, esantis netoli senovinio Indonezijos miesto Džokjakartos, yra aktyviausias iš dešimčių šalies ugnikalnių. Per praėjusį jo išsiveržimą 2010 metais žuvo 347 žmonės. Dabar prasidėjo nauja Merapio aktyvaus išsiveržimo fazė. Vulkanologijos centras pranešė, kad lavos srautas šlaitu jau nutekėjęs 1,4 kilometro. Išsiveržusi vulkaninė medžiaga yra ilgiausias šio ugnikalnio lavos srautas nuo rugpjūčio. Ugnikalnio keliamo pavojaus laipsnis nebuvo padidintas, bet žmonės turėtų vengti lankytis pavojingoje zonoje 3 kilometrų spinduliu aplink kraterį.

Daugiau kaip 260 mln. gyventojų turinčioje Indonezijoje gana dažnai įvyksta žemės drebėjimų, cunamių ir ugnikalnių išsiveržimų, nes ši salų valstybė priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno ugnies žiedui – tektoninių lūžių lankui, kuriame įvyksta didelė dalis viso pasaulio žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų.