Indoneziją baugina išsiveržęs ugnikalnis
Vie­nas ak­ty­viau­sių In­do­ne­zi­jos ug­ni­kal­nių spjau­dė­si la­va ir karš­to­mis du­jo­mis, o vie­tos kai­mų gy­ven­to­jus te­ko eva­kuo­ti, an­tra­die­nį in­for­ma­vo vie­nas par­ei­gū­nas.

Tarnybos tebesistengia evakuoti beveik 600 žmonių, gyvenančių kalno papėdėje, pranešė Karangetango ugnikalnio stebėjimo posto vadovas Yudia Tatipangas. Kol kas nepranešama, kad per išsiveržimą būtų padaryta rimtos žalos ar kas nors būtų sužalotas.

Pasak pareigūno, 1 784 m aukščio vulkanas, esantis Šiaurės Sulavesio provincijai priklausančioje Siau saloje, dujas ir lavą pradėjo spjaudyti šeštadienį.

Vėlai pirmadienį nuo jo šlaitų pradėjo ristis karštų pelenų srautai. Kelis netoliese esančius kaimus padengus pelenų ir sieros sluoksniui, gyventojus apėmė panika.

Anot Y. Tatipango, mokslininkai paliko galioti antrą pagal rimtumą pavojaus lygį. Žmonėms nepatariama būti arčiau kaip už 3 km nuo kraterio.

Karangetangas yra vienas iš apytiksliai 129 aktyvių Indonezijos ugnikalnių. Paskutinį kartą jis išsiveržė 2011 metais; tąsyk žuvo keturi žmonės.

Indonezija priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno ugnies žiedui, pasižyminčiam žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų gausa.